Çarşamba , 27 Ekim 2021
Ana sayfa » İnternet » Http 2 teknolojisi

Http 2 teknolojisi

İşletime alınma aşamasında olan HTTP 2 teknolojisi ile birlikte internet büyük ölçüde hızlanacaktır. Bağlantı hızları tek ve sabit olacak ve daha hızlı olacak. Http1 sürümünden sonra uzun yıllardır hiç bir güncelleme ve değişiklik yapılmamıştı. Bu yeni standartizasyon ile internete yeni bir boyut gelecek diye düşünüyoruz.

HTTP/2.0 nedir ?

Dünya üzerinde kademeli olarak geçiş yapılacak bu teknoloji mobil iletişim üzerinde de geçerli olacak. İnternet sayfaları ve videolar daha sür’atli bir şekilde yüklenecektir.

Hali hazırda kullanılan http1.0 teknolojisinde kullanılan şifreleme yöntemlerinin yeni teknolojide kullanılmaya devam etmeyeceği ve çalışmayacağı yönünde söylentiler olsa da ; Biz eminiz ki yeni şifreleme teknikleri ile bu engeller aşılacaktır.

Eski protokolde çalışan intentet siteleri elbette yeni versiyonda da çalışır halde olacak. Ancak web tasarım firmaları bu yeni protokole ayak uydurup yeni tasarımlarını http2 için optimize edilmiş şeklide tasarlıyor olacaklardır. Sunucu yöneticileri de aynı adaptasyonu kısa sürede yakalayacaklardır.

Unutmadan söyleyelim , Windows10 ile kurulu halde gelen internetexplorer 11 ile bu deneyimi hemen yaşayabileceğiz. Sistemin stabil çalışması için belirli bir süre geçmesi gerektiğini de söylemeye gerek yok. Bekleyip göreceğiz.

Http/2 destekli tarayıcılar

  • İnternet Explorer 11
  • Google chrome
  • Mozilla Firefox
Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 2 Average: 5]
Bunuda okumalısın !  Silinen yer imlerini geri getirme

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

İnternetten para kazanma yolları

Gelirler yetersiz kalınca yeni ek gelir fırsatları yaratmak adına alternatifler üretilmektedir. Bunlar real olarak gerçekleştirildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir