Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaDers NotlarıOn parmak hızlı yazmak

On parmak hızlı yazmak

TypingWeb sitesi bildiğimiz Logo firmasının 10 parmak uygulamasının interaktif ortamda çalışması uyarlanmış değişik bir versiyonudur. Hızlı yazma eğitimi için kurslara bir sürü paralar ödemenize gerek yok. Ben şahsım adına on parmak yazı yazmada Türkiye derecesi olan biriyim ve yine bu tür programlarla öğrendim. Sizde on beş gününüzü ayırırsanız hızlı bir şekilde bilgisayar klavyesi yazabilirsiniz. Logo firmasının 10 parmak programını kullanabileceğiniz gibi Hotkey programını da önerebilirim. Programları edinemeyenler için online on parmak programı olarak bugün size önereceğim siteyi kullanabilirsiniz.

Bu sitede tabiî ki kullanıcılara on parmak öğretmek amaçlanmış. Bunun yanında size ellerinizi nasıl kullanacağınız, tuşların üzerinde nasıl tutacağınız, daha hızlı nasıl on parmak yazabileceğiniz gibi yöntemleri öğretiyor. Ve sistemin en güzel özelliği Türkçe desteğinin olması. Programın verdiği örnek metinlerle kendinizi sınayabilirsiniz. Ve bu sı9namayı bir oyun haline dönüştürmek sizin elinizde.

Yaptığınız sınama sonrasında program belirli kriterler üzerinden  size bir puan veriyor. Bu sistemi kullanarak rahatlıkla on parmak yazı yazmayı öğrenebilirsiniz.

Typing web sitesine gitmek için tıklayın

Ayrıca eğer masaüstünde kullanacağınız  kendi kendine hızlı yazmayı öğreten programı arıyorsanız size Logo 10 parmak programını tavsiye ederiz. Bu program ile adım adım kısa sürede yazmayı öğrenebilirsiniz.

online-on-parmak-typing-web

Aşağıdaki Türkçe klavyeleri tercih edebilirsiniz

  • Türkçe Q Klavye
  • Türkçe F Klavye

On parmak klavye nasıl öğrenilir ?

Hangi yöntemler ile hızlı klavye yazımı öğrenebilirsiniz.Bunları maddeler halinde size bildirmek istedik.

  • Bilgisayar Kursuna ve Onparmak kursuna gitmek
  • Evde onparmak kitabı ile öğrenmek
  • Özel hoca ile öğrenmek
  • Online klavye yazma siteleri ile öğrenmek
  • On parmak klavye yazma programları ile öğrenmek ( Logo On Parmak , HotKey vs.  )

İster Adalet Bakanlığında görevli Zabıt Katibi, İcra Katibi, Yargıtay Katibi gibi görevler için olsun isterse ofiste her hangi bir iş isteyenler için profesyonel ve hızlı yazmak son derece önemlidir. Hızlı yazmayı öğrenerek işlerinizi daha pratik hale getirebilirsiniz.

Bunuda okumalısın !  Uyaptan dosya sildirme
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar