Çarşamba , 27 Ekim 2021
Ana sayfa » Web Tasarım » Hiç Bilmediğiniz Instagram Hikaye İpuçları ile Takipçi Sayınızı Katlayın!

Hiç Bilmediğiniz Instagram Hikaye İpuçları ile Takipçi Sayınızı Katlayın!

Hiç Bilmediğiniz Instagram Hikaye İpuçları ile Takipçi Sayınızı Katlayın!

 

En iyi Instagram Stories (hikaye) ipuçları ya da trikleri  genellikle çok gizlidir – markalar ve şirketler harika hikayeler yayınlamak için ipuçlarını ve püf noktalarını saklamaya bayılırlar. Ama biz hepsini ortaya çıkarmak için buradayız! Instagram Hikayelerinin öne çıkması söz konusu olduğunda, en kullanışlı özelliklerden bazıları, düzenleme araçları ve teknikleri dışarıdan kolaylıkla görülebilecek şekilde değildir biraz gizlidir.  Bu yazımızda biz bu gizli özellikleri ortaya çıkardık ve tüm favori, yaratıcı Instagram hikaye ipuçlarını tek bir yazıya sığdırdık. 

 

Bu hiç bilmediğniz Instagram hikaye özellikleri ile nasıl sanatsal ve etkili hikayeler yapabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin!

 

Instagram Hikaye İpuçları 1: Fotoğraflarınızı Doğrudan Hikayenize Ekleyin

 

Ekstra görüntüler eklemek veya tek bir Instagram hikayesine birden fazla fotoğraf mı eklemek istiyorsunuz? Ayrıca Instagram’ın GIF Kütüphanesinde bulamadığınız belirli bir GIF eklemek mi istiyorsunuz?  Bunu yapmanın iki yolunu göstereceğiz:

 

Seçenek 1: Telefon hafızanızdaki bir fotoğrafı kopyalayın.

Bu, Instagram hikaye yayınınıza fazladan bir fotoğraf veya GIF almanın süper basit ve hızlı bir yoludur. Tek yapmanız gereken, fotoğraf rulosundan bir fotoğrafı kopyalamak ve sonra metin aracını kullanarak hikayenize yapıştırmak! 

 

Camera rollunuzu ya da kütüphanenizi açın, belirlediğiniz fotoğrafı seçin alt kısımdaki yukarı doğru içinde ok olan kutucuğa tıklayın. Ona tıklayınca açılan seçeneklerden kopyalaya dokunun. “Yapıştır” seçeneğini yukarı çekmek için ekrana iki kez dokunun.

 

İşte bu kadar! Daha önce kopyaladığınız fotoğrafın artık hikayenizde görünmesi gerekiyor.

 

Seçenek  2: Google’ın Gboard Uygulamasını kullanın

İkinci seçenek Google’ın Gboard uygulamasını indirmek ve fotoğrafları doğrudan telefondan yapıştırmaktır. Bunu yapmak için, herhangi bir hikaye açın ve Gboard’u çekmek için ekrana dokunun.

 

Şimdi “G” Google logosuna dokunun ve arama çubuğuna bir sorgu yazın. Aramanızı, resimler ve GIF’ler içerecek şekilde sıralayabilirsiniz.Aradığınızı bulduktan sonra, kopyalamak için görüntüye veya GIF’e dokunup yapıştırmak için ekrana bir kez dokunun!

 

Sadece kullanım haklarını kontrol etmeyi veya gerektiğinde görüntüler için ödeme yapmanız gerekebileceğini unutmayın.

 

Instagram Hikaye İpuçları 2: Canlı Fotoğraflarınızı Boomeranglara Dönüştürün

Fotoğraflarınızı Instagram hikayelerindeki Boomerangs’a çevirebileceğinizi biliyor muydunuz?

 

Bunuda okumalısın !  Instagram Hikayelerinde Öne Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler

İnstagram hikaye ipuçları arasında açık ara en az bilinen özellik budur. Ancak unutmayın bunun yapılabilmesi için kullanacağınız fotoğrafın son 24 saat içerisinde çekilmiş olması lazım. Tabi, son 24 saatte çekilmeyen bir fotoğrafı kullanmak isterseniz de o fotoğrafın ekran görüntüsünü alıp kenarından köşesinden küçücük keserek değiştirebilir ve yeniden telefonunuza kaydedebilirsiniz. Böylece fotoğrafı 24 saat içerisinde kaydetmiş gibi olursunuz. Herhangi bir fotoğraftan boomerang yapabilmek için şu adımları izleyin; 

 

Instagram hikayelerini açın, kaydırın ve kamera rulonuzdan bir fotoğraf seçin.

 

Fotoğrafı seçtikten sonra, “Bumerang” kelimesini görene kadar birkaç saniye ekrana sıkıca basın.

 

İşte bu kadar! Var olan fotoğrafınızı boomerang yaptınız bile!

 

Instagram Hikayeleri İpuçları 3: Hikayelerinize Marka Fontlarınızı Ekleyin

 

Instagram Storileri (hikayeleri)  bir sürü harika yazı tipi sunuyor, ancak hiçbir şey kendi markanızın yazı tipi gibi olamaz! Hikayelerinize biraz daha “marka” eklemek istiyorsanız, marka fontunuzu yazmak harika bir seçenek. Neyse ki, bunu yapmanın bir yolu var.

 

Over mobile uygulamasını indirerek başlayın. Bir kere indirildikten sonra AirDrop üzerinden, fontunuzun .OFT dosyasını mobil cihazınıza kopyalayın.

 

Açılan menüden Over seçeneğini seçin. Sonrasında Over’da bir hikaye tasarladığınızda, marka fontlarınızı birleştirebileceksiniz!

 

Instagram Hikayesi İpuçları 4: Yazınızın Hikayelerde Ne Kadar Paylaşıldığını Görün

 

Instagram, içeriklerinizin performansı, gösterim sayısı, takibi gibi performansıyla ilgili bir sürü harika veri toplar. Ancak çok bilinmeyen bir diğer veri ise hikayeler ile ilgili olanıdır. 

 

Bunu Instagram Insights’da bulamazsınız. Bunun yerine, “Hikaye Erişimlerini Görüntüle” seçeneğine sahip menüyü açmak için yazının sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunmanız gerekir. Bu seçenek sizi mevcut herkese açık paylaşımlarınızın bir listesini içeren bir ekrana götürecektir.

 

Yeniden paylaşım seçeneklerini görme seçeneğini göremiyorsanız, bu, yayınınızın şu anda kimsenin hikayelerinde paylaşılmadığı anlamına gelir! Bu özellikle, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği Instagram Hikayelerinizde paylaşmayı düşünüyorsanız çok yararlı olabilir! Örneğin, yeni bir ürün yayınladıysanız, takipçilerinizin büyük duyurunuza nasıl tepki verdiğini yeniden paylaşmak isteyebilirsiniz!

 

Instagram Hikayesi İpuçları 5: Metninizi Sola, Sağa veya Ortaya Doğru Hizalayın

 

Bunuda okumalısın !  Kadın sigortalıların hakları

Instagram Storilerinde  font stillerinden birkaçı sağa ya da sola hizalanmayabilir. Genellikle, metninizin hizalamasını değiştirmek için ekranın sol üst köşesindeki hizalama düğmesine dokunabilirsiniz. Ancak düğme yoksa (Modern, Neon ve Güçlü yazı tipleri için geçerlidir), metniniz otomatik olarak ortalanmış olarak görünecektir.

 

Neyse ki bunun oldukça kolay bir çözümü var! Hizalama düğmesine sahip olmayan bir fontla Instagram hikayenize bir mesaj yazmanız yeterlidir.

 

Şimdi parmağınızı sola veya sağa kaydırın. Bu, metnin hizalamasını değiştirmelidir.

 

Instagram Hikaye ipuçları 6: Instagram Hikayelerinizde Daha Çok Renk kullanın

 

Instagram hikayeleri, markanızın kişiliğini göstermek için harika bir yer olmakla birlikte, markanızın tarzını, tonunu ve estetiğini yansıtmak için de gerçekten önemlidir. Bunu yapmanın en kolay yollarından biri, markanızın renk paletini paylaşımlarınıza entegre etmektir.

 

Peki ya Instagram marka renklerinizi varsayılan renk seçeneklerinde sunmuyorsa ne olur?

 

Neyse ki bizim takipçimiz olduğunuz için şanslısınız,  metniniz için ihtiyaç duyabileceğiniz her renge erişmenizi sağlayan gizli Instagram hikayeleri özelliği var!

 

Tek yapmanız gereken Instagram Hikayelerini açmak ve fırça aracını seçmek. Şimdi renk kaydırıcısını açmak için ekranın altındaki varsayılan renk seçeneklerinden herhangi birine uzun dokunun.

 

Şimdi sadece hikayeniz için özel bir renk seçmek üzere ekranı kaydırın.

 

Benzer şekilde, marka renklerinizle tasarladığınız bir Instagram Hikayeleri şablonunu kullanıyorsanız, şablonunuzdan tam marka rengini tam olarak belirlemek için renk seçme aracını kullanabilirsiniz!

 

Metin tasarımınızı gerçekten daha etkileyici hale getirmek istiyorsanız, metninizle birlikte bir renk gradyanı (veya gökkuşağı) efekti oluşturmak için renk seçme aracını kullanabilirsiniz!

 

Bunu yapmak için Instagram Storilerini açın ve bir mesaj yazın. Sonra metninize dokunun ve vurgulamak için “Tümünü Seç” e basın.

 

Metniniz vurgulanırken, tüm renk spektrumunu açmak için ekranınızın altındaki renk paleti aracında (daha önce yaptığınız gibi) bir parmağınızı basılı tutun. Bir parmağınızı renk kaydırıcısında ve bir tanesi de vurgulanmış metninizde tuttuğunuzda, her iki parmağınızı da ekranınızın sol tarafına doğru sürüklemeye başlayın.

Parmağınızı renk tayfı üzerinde kaydırırken metninizin rengini değiştirmeye başladığını göreceksiniz. Ek renk değişimleri için parmağınızı daha hızlı veya daha yavaş hareket ettirebilir veya tamamen farklı bir sonuç elde etmek için parmaklarınızı ekran boyunca sürüklediğiniz yönü değiştirebilirsiniz.

 

Bunuda okumalısın !  Plesk DNS sorunu

Instagram Hikayeleri İpuçları 7: Emojilerinize “Glow” Etkisi Ekleme

Bazen en basit Instagram Hikayeleri en eğlenceli olanları olur!

 

Emojilerinizi Instagram Hikayeleri’nde gerçekten öne çıkarmak istemediyseniz, onlara ışıltılı bir etki vermek için gizli bir numara vardır.Bunu yapmak için hikayelerinizi açın, metin aracını açmak için ekrana dokunun ve Neon yazı tipini seçin.

 

Sonrasında ekrana bir emoji eklediğinizde, arkasında hafif bir parıltı olmalı! 

 

Instagram Hikayesi İpuçları 8: Hikâyelerinize Düz Renk Arka Planlar Oluşturun

 

Bu renk doldurma numarası, bir tuvali fotoğraf veya video yerine çizimleri ve metinleriyle paylaşmak istediğinizde oldukça kullanışlıdır! Ekranın sağ üst köşesindeki kalem simgesine dokunun ve bir renk seçin.

 

Ardından, ekran düz bir renkle dolana kadar ekrana dokunun ve 1-3 saniye basılı tutun.

 

Not: Kalem veya neon fırçayı kullanırsanız ekran düz bir renk dolgusuna, keski ucu fırçasını kullanırsanız yarı saydam bir renk dolgusuna sahip olacaktır.

 

Instagram hikayelerinde silme aracını, ortaya çıkarmak için mükemmel olan bir çeşit “kazı kazan kartı” efekti oluşturmak için kullanabilirsiniz. 

 

Örneğin, yaklaşmakta olan bir kampanyayla ya da hatta yeni bir blog postasıyla uğraşıyorsanız, ekranınızı fırça aracıyla boyayabilir ve daha sonra ne olacağı hakkında birkaç ayrıntı paylaşmak için silgiyi kullanabilirsiniz.

 

Peki bu nasıl yapılır?

 

Instagram Hikayeleri’ni açın ve bir fotoğraf çekin veya kamera rulonuzdan bir tane yükleyin. Fotoğrafınız girdikten sonra, ekranın sağ üst köşesindeki kalem simgesine dokunun ve bir renk seçin.

 

Ardından, ekran düz bir renkle dolana kadar ekrana dokunun ve 1-3 saniye basılı tutun. Ekranın sağ üst köşesindeki silgi simgesine dokunun ve ekranın sol tarafındaki kaydırıcıyı kullanarak silginin boyutunu seçin. Şimdi, alttaki görüntüyü ortaya çıkarmak istediğiniz ekrana dokunun veya kaydırın. İşte bu kadar! Hedef kitlenizi etkilemek ve hikayenizin sadece küçük bir özelliğini paylaşmak istiyorsanız, bu kazı kazan tarzı görünümler oldukça etkili olur. 

 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: Average: ]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Facebook’un yeni özelliği LOL nedir?

Facebook’un yeni özelliği LOL nedir?   Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanlık seçimleri ardından Facebook çok ciddi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir