Salı , 5 Aralık 2023
Ana sayfa » Web Tasarım » Hangi besinler kan şekerini dengeler

Hangi besinler kan şekerini dengeler

İlaç, uyku ve stres yönetiminin yanı sıra diyet, diyabet ve kan şekerin kontrolde tutmaya yarayan en önemli etkendir. Diyet önemlidir çünkü belirli yiyecek seçenekleri kan şekeri seviyeleri üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptirler.

Kan şekeri düzeylerini yönetmek, yediğiniz veya yemediğiniz şeyler, görme sorunları, sinir, hasar, kesilme ve hatta ölüm riskinin artması gibi bazı ciddi sonuçlara yol açabileceğinden, gelecekteki komplikasyonları önlemenin anahtarıdır.

İnsülin direnci, büyük ölçüde diyabet hastalarının kanlarında aşırı miktarda şeker bulunması, ve bulunan şekerin hücre içine girerek görevini yapamaması, yani insülin hormonunun glikozu enerji için kullanılacak veya yakıt olarak depolanacak hücrelere etkili bir şekilde taşıyamamasıdır. Sonunda, kandaki şeker hücrelere ulaşamadığında, kanda birikerek, potansiyel olarak komplikasyonlara yol açar.

Doğru besinleri doğru diğer besin gruplarıyla kombinleyip tüketmek çok önemlidir. Karbonhidratlara dikkat etmek iyi bir yaklaşım olabilir, çünkü sindirim sırasında bunlar glikoza bölünür, yani çok fazla karbonhidratlı yiyecekler yemek kanınızdaki şeker miktarını artırabilir.

Şeker, sodyum ve doymuş yağ oranı yüksek olan yiyecekler, bel bölgesine birikecekleri için diyabet yönetimini zorlaştırıp, kilo yönetimi ve insulin direnci üzerinde olumsuz etkiler oluşturabilir. Obezite Derneği’ne göre, vücut ağırlığının sadece% 5-10’unu kaybetmek, hastalık riski taşıyan aşırı kilolu yetişkinler için tip 2 diyabetin ilerlemesini önlemeye veya geciktirmeye yardımcı olabilir. CDC, şeker hastalığı olan bireylerin, şekerli, tuzlu ve sağlıksız yağ oranı yüksek gıdalardan uzak durmalarını önermektedir.

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 1 Average: 5]
Bunuda okumalısın !  Twitter ile veri Madenciliği

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

WordPress cache eklentileri rehberi

WordPress cache eklentileri rehberi ile ilgili olarak daha önceleri sizlere birçok makale sundum. Bazılarının kullanımlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir