Salı , 30 Mayıs 2023
Ana sayfa » Google » Google’dan fotoğrafımı nasıl kaldırabilirim?

Google’dan fotoğrafımı nasıl kaldırabilirim?

Sosyal medya hesabınızı gizlerseniz, profil resminizin haricindeki diğer resimler Google tarafından indekslenmeyecektir.
Google’dan görsel kaldırma ile ilgili detaylı bilgiyi https://support.google.com/websearch/answer/4628134?hl=tr bu bağlantıda bulabilirsiniz.
Neden web yöneticisiyle bağlantı kurmalısınız?
Google, siteyi veya görseli arama sonuçlarından silse bile web sayfası varlığını sürdürür ve sitenin URL’si, sosyal medya paylaşımları veya diğer arama motorları aracılığıyla bulunabilir. Bu nedenle, en iyi seçeneğiniz, sayfayı tamamen kaldırabilme olanağına sahip olan web yöneticisiyle bağlantı kurmaktır.
Bir fotoğraf veya bilgi Google arama sonuçlarında görünüyorsa bu, söz konusu bilginin İnternet’te bulunduğu anlamına gelir, Google’ın bunu uygun bulduğu anlamına gelmez.
Google hangi bilgileri kaldırır?
Google’ın kaldırdığı bilgiler hakkında bilgi edinmek için İçerik Kaldırma Politikalarını inceleyin.
Bir fotoğrafı, profil bağlantısını veya web sayfasını Google Arama sonuçlarından kaldırmak istiyorsanız genellikle web sitesinin sahibinden (web yöneticisi) bu bilgileri kaldırmasını istemeniz gerekir.
Google önbelleğindeki fotoğrafı kaldırmak
Bahsettiğiniz anahtar kelime ile arama yapın, sonra görsellere gelin, fiziki olarak siteden kaldırılmış bahsettiğiniz resmi bulun ve tıklayın. Sağ tarafta resim ve bilgiler açılacak. Buradaki paylaşın butonuna tıklayın en altta https://images.app.goo.gl/fnRn6HKWrHxneaieaeiaYC17 böyle bir url verecek. Bu url yi https://www.google.com/webmasters/tools/removals adresine gelerek yapıştırın. Devamında kaldırma isteğinde bulunun seçeneğine tıklayın.
Sonrasında ilgili ekrandan resmin kaldırılma sürecini takip edebilirsiniz. Varsa diğer sonuçların tümü içinde aynı şeyleri uygulayabilirsiniz.
Kişisel bilgilerinizi google’dan kaldırma adımları için aşağıdaki klavuzu okuyunuz:
Arama ve kaldırma politikaları için bu içeriği inceleyiniz:
Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 1 Average: 5]
Bunuda okumalısın !  Gelen kutusu nerede bulunuyor?

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir