Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaGoogleGoogle sonuçlarından fotoğraf silme

Google sonuçlarından fotoğraf silme

Özellikle gizlilik içeren fotoğrafların Google’da gözükmesini istemek en doğal hakkımızdır .  Bazen yanlışlıkla paylaştığınız bir resim bazen de kötü niyetli kişilerin paylaşması Sonucu istemediğiniz fotoğrafları Google sonuçlarında yer alabilir. Bu fotoğraf sosyal medya sitesinden ( Facebook, instagram, Twitter, google+, Linkedin vs ) silinse bile Google arama sonuçlarında yer almaya devam edebilir

Bu durum çoğu zaman itibar zedeleyici bir hal alabilir .  Kişisel olarak yaşanılan problem firmalarda ise  kurumsal olarak itibar yönetimi kavramı da değerlendirilir.

Peki Google görseller sonuçlarında yeralan bir fotoğraf ve kişisel resim nasıl kaldırılır ?

Google’ın arama sonuçlarındaki bir fotoğrafı silmek istiyorsanız genellikle ilgili görselin bulunduğu sitenin sahibiyle işlem yapmanız gerekir. Ancak  görsel bir web sitesinden kaldırıldıktan sonra dahi bir süre daha arama sonuçlarında görünmeye devam edebilir.  Bulmak istediğiniz görsel için images.google.com adresinde arama yapın. Küçük resmi sağ tıklayıp Bağlantı adresini kopyala’yı seçerek resmin bağlantısını kopyalayın.

1.Google Search Console’da “Eski içeriği kaldırma” sayfasına gidin.
2.”Eski içeriğin URL’sini girin” kutusuna URL’yi yapıştırın.
3. Kaldırma isteğinde bulun’u tıklayın.
“Görünüşe göre site sahibi, kaldırmaya çalıştığınız görseli veya web sayfasını kaldırmamış” iletisini görürseniz bize daha fazla bilgi vermek için ekrandaki adımları izleyin. “Bu içerik artık yok” iletisini görürseniz Kaldırma isteğinde bulun’u tıklayın.

22C2443A 00F6 4829 8164 66F4B52233EC

Bunuda okumalısın !  Gelen kutusu nerede bulunuyor?
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar