Cumartesi, Mart 2, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaFacebook’ta Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook, instagram’dan sonra dünyada halen en çok kullanılan ve en çok kullanıcısı olan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık seçimleri sırasında kişisel bilgileri belirli şirketlerle paylaştığı için oldukça fazla tepki alan Facebook, o günden itibaren data koruma konusunda ciddi adımlar atmaya başladı. Sosyal medya platformları içerisinde en fazla videolu içerik paylaşımı yapılan Facebook’ta video indirme işlemi ise herkes tarafından bilinmeyen, doğru yöntemler kullanılmadığı durumlarda ciddi sıkıntılara neden olan bir konu.

Facebook video indirme yolları nelerdir?

Facebook video indir adında bir çok web ve mobil uygulama olmasına rağmen aslında bu uygulamaların büyük bir kısmı hiç bir işe yaramamaktadır. Facebook, platformda paylaşılan videoları normal şartlar altında direk web ya da uygulama üzerinden indirmeye izin vermez. Videoları indirmek ya da kaydetmek için değişik programlar, eklentiler ya da uygulamalar kullanmanız gerekebilir. Ancak biz bu yazımızda en güvenli ve hızlı şekilde facebook videolarını programsız, eklentisiz ve uygulamasız indirmenin yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

Facebook’tan video indirme yöntemleri (programsız facebook video indirme)

  • Facebooktan video indirmek için ilk olarak indirmek istediğiniz videoyu bulun.
  • Herhangi bir program kullanmadan facebooktan video indirebilmek için tarayıcının bize verdiği imkanları kullanıyoruz. Yani indirmek istediğiniz video üzerine gelin. Indirmek istediğiniz video üzerine geldiğinizde video oynamaya başlayacaktır. Video oynamaya başladığında video üzerine sağ tıklayın. 
  • Sağ tıkladığınızda açılan seçeneklerden show video url yi tıklayın.
  • Show url (yani linki göster) dediğiniz zaman video linkini kopyalamış oluyorsunuz. Bu linki alıp tarayıcınızın arama çubuğuna yapıştırmanız gerekiyor. Sadece bu noktada w.w.w uzantısını silmeniz gerekiyor. Bu ilk uzantıyı sildikten sonra onun yerine mbasic yazmanız gerekiyor. 
  • Video linkini tarayıcınıza yazdıktan sonra facebook sayfanıza geri dönün. Bu sayfadaki indirmek istediğiniz videoyu yeniden oynatmaya başlayın. Video üzerine gelip sağ tıkladığınızda karşınıza farklı alternatifler çıkacaktır. Bunların içerisinde yer alan video olarak kaydet seçeneğini tıklayın. 
  • Sonrasında videonun otomatik olarak bilgisayarınıza kaydedildiğini görebilirsiniz.
Bunuda okumalısın !  Facebook profilini hayran sayfasına dönüştürmek

Bu yöntem ile kolayca facebook videolarını indirebilir, kaydedebilir, sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz. Bu yöntemin en önemli özelliği güvenli olmasıdır. Çünkü herhangi bir yerden bir şey indirmek için kullandığınız programlar, eklentiler ya da uygulamalar güvenli değildir. Indirdiğiniz uygulamalar telefonunuza, bilgisayarınıza varar veren virüsler içerebilir. Bunun yanında programın oluşturucuları sizin kişisel bilgilerinize erişebilir, hesaplarınızı ele geçirebilir. Eğer facebook’tan güvenli bir şekilde video indirmek istiyorsanız yukarıda detaylı bir şekilde anlattığımız yöntemi izleyebilirsiniz.

Eklenti ile facebooktan video indirme

Google, günümüzde dünyada açık ara en çok kullanılan arama motorudur. Bazı ülkelerde yasaklı olmasına rağmen kullanılmaya devam eden bu arama motoru, kullanıcılarına çeşitli hizmetler sunar. Bu hizmetlerin başında ise uzantılar gelir. Google uzantıları bir çok platformda değişik işlemler yapmayı mümkün kılar. Google eklentileri ya da uzantılarının en güzel yanı ise güvenli olmasıdır. Tamamı google tarafından sağlanan bu uzantılar zararlı programlar ya da virüsler içermez. Ayrıca google size bu uzantıyı diğer kullanan kullanıcıların yorumlarını, değerlendirmelerini de verir. Böylece uygulamalar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Google, instagram’dan video indirmek, görsel indirmek ya da bu görsellerin ekran görüntüsünü almak için çeşitli uzantılar geliştirmiştir. Farklı developerlar tarafından da geliştirilen bu uzantılar içerisinde birden farklı uzantı vardır. Istediğinizi seçebilir ve kullanabilirsiniz. Bu google eklentileri arasında facebook videolarını indirebilmenizi sağlayan bazı uzantılar da mevcuttur. Facebook videolarını indirmenin yanında bazıları fotoğrafları otomatik olarak indirmenizi de sağlar. 

Telefondan facebook videoları indirmek mümkün mü?

Facebook, instagram’dan farklı olarak ilk çıktığında web platformu olarak gündeme gelmişti. Yani instagram her ne kadar sadece mobil bir uygulama olsa da facebook tamamen bir mobil uygulama değildir. Instagram’da bilgisayar üzerinden yapabileceğiniz eylemler sınırlıdır ancak mobil üzerinden yani uygulama üzerinden her şeyi yapabilirsiniz. Facebook için ise web üzerinden yapabileceğiniz işlemler telefon uygulaması üzerinde yapabileceğiniz işlerden fazladır.

Bunuda okumalısın !  Tik Tok Uygulaması Nedir, Nasıl Kullanılır? 

Facebook’tan video indirme işlemini mobil üzerinden yani telefon üzerinden yapabilmeniz için ona özel telefon uygulamaları indirmeniz gerekmektedir. Android telefonlar için ayrı indirilmesi gereken uygulamalar yer alırken ios yazılımlı telefonlar için farklı video indirme uygulamaları indirilmelidir. Ancak tekrar hatırlatmakta yarar vardır ki, telefona indirilen mobil uygulamalar konusunda çok dikkatli olmak gerekir. Çünkü instagram, facebook ya da twitter hesapları çalınan kişilerin çok büyük bir kısmı korsan uygulama dediğimiz üçüncü parti uygulamaları indirmiştir. Bu uygulamalar sizin telefonunuzda yer alan tüm bilgilere ulaşabilirken istediklerinde şifrenizi ve kullanıcı adınızı ele geçirebilmektedirler. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi ele geçirdikten sonra bu bilgileri istedikleri gibi değiştirebilir ve hesabınızı çalabilirler. Tüm bu nedenlerden ötürü eğer facebook gibi platformlardan video, fotoğraf indirmek istiyorsanız mümkünse bunu program kullanmadan bilgisayarınızdan yapmaya çalışın. 

Programla facebook videoları nasıl indirilir?

Internette bulabileceğiniz bir çok online web uygulaması ya da mobil uygulama size facebook videolarını indirme konusunda yardımcı olabilir. Online web uygulamalarında indirmek istediğiniz facebook video linkini kopyalayıp kullandığınız programdaki arama çubuğuna yapıştırmanız yeterlidir. Ancak kullandığınız program ya da online web sitesi videoyu indirebilmeniz için sizden herhangi bir kişisel bilgi istiyorsa mutlaka o siteden uzak durun. Bu tarz durumlarda hiç bir şekilde kişisel bilgilerinizi paylaşmamalısınız.

Google gibi tarayıcı eklentilerini aktif olarak kullanırken bu eklentiler size tüm video ve fotoğrafları anında indirebilme imkanı sunabilir. Eklenti aktifken indirilebilecek fotoğraf ve videolar üzerine geldiğinizde minik bir indirme butonu belirir ve siz buna tıkladığınız anda indirme işlemi başlar. 

Kolayca https://tr.savefrom.net/9-how-to-download-facebook-video.html internet sitesi üzerinden de facebook ta izlediğiniz her hangi bir videoyu indirebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar