Salı , 28 Eylül 2021
Ana sayfa » Web Tasarım » Facebook’ta  Grup Nasıl Kurulur?

Facebook’ta  Grup Nasıl Kurulur?

Facebook’ta  Grup Nasıl Kurulur?

 

Facebook, instagramdan sonra şu anda dünyada en fazla kullanılan uygulamalardan bir tanesi. Bir kaç sene öncesine kadar daha popüler olan bu sosyal medya platformu çeşitli nedenlerle artık daha az ilgi görmeye başladı. Ancak facebook hala en çok gruplar arası iletişim, grupça yapılan etkinlikler ve duyurular için kullanılmaktadır. Biz de bu sebeple hakkında çok fazla soru gelen, nasıl yapıldığı sorulan facebook grup kurma işlemleri hakkında size detayı bir yazı hazırladık.

 

Facebook grup kurma

Facebook grubu kurmak için ilk olarak ihtiyacınız olan bir hesaptır. Kendi facebook hesabınız olmadığı sürece facebookta bir grup kurmanız mümkün değidir. Eğer hala facebook sayfanız yoksa işe ilk olarak facebook sayfası açarak başlayabilirsiniz.

 

Facebook sayfası açtıktan sonra hesabınıza giriş yapın. Sonra anasayfaya gelin, burası sizin profil sayfanız değil ilk facebooka girdiğinizde karşınıza çıkan sayfadır. Bu sayfada sol tarafta sekmelerden biri gruplardır. 

 

Eğer facebookta grup kurma işlemini mobilden yapıyorsanız bu durumda yine anasayfayı açın. Uygulamanın sağ altında üç tane üst üste çizgi vardır. O çizgilere tıklayınca içerisinde bulunduğunuz gruplar, takip ettiğiniz sayfalar, etkinlikler gibi tüm detaylar çıkar. Onların arasında gruplar diye bir seçenek vardır. Gruplar seçeneğine tıkladığınızda üst kısımda arama kutusunda gruplarda ara kısmı çıkar. Onun altında favori gruplarınız onun altında da içerisinde yer aldığınız gruplar vardır. 

 

Facebook grubu kurmak için arama kutusunun yanındaki artı işaretine basmanız gerekir. Arama kutusu sayfanın en üst kısmındadır. Artı işaretine bastığınızda karşınıza yeni grup kur yazısı çıkar. Yeni grup kur dediğinizde öncelikle grubunuza isim vermeniz gerekir.

 

Ondan sonra altında gruba eklemek ve davet etmek istediğiniz arkadaşlarınızın listesi yer alır. Grubu kurduktan sonra tanımadığınız kişileri de grubunuza davet edebilirsiniz ancak ilk kurarken sadece arkadaş grubunuzdaki kişileri gruba ekleyebilirsiniz. 

 

Bunuda okumalısın !  Sosyal Medyanın Gücü İle Müşterilerinizin Deneyimimlerini Mükemmelleştirin 

Gruba kişiler eklerken isterseniz isme veya maile göre arama yaparak belirli kişileri de ekleyebilirsiniz. Sonrasında izlemeniz gereken adımları basamak basamak sizler ile paylaşıyoruz. 

 

Adım adım facebook grubu oluşturma

 

  1. Hesabınızı açtınız, grup kur kısmını buldunuz ve grubu oluşturuyorsunuz.
  2. Grup adınız yazın, gruba eklemek istediğiniz kişileri arkadaş listenizden seçin. Grup ilk kurulurken en az bir kişiyi gruba eklemeniz gerekir.
  3. Üçüncü adımda grubun nasıl olacağını seçeceksiniz. Yani kapalı sadece size ait mi, yoksa herkesin görebileceği şekilde açık mı yoksa sadece gruptaki kişilerin görebileceği şekilde kapalı mı. Bunlardan birini seçmelisiniz.
  4. Bunu seçtikten sonra facebook grup kurma işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Bu adımdan sonra grup fotoğrafını ekleyebilir, grup cover fotoğrafını ekleyebilirsiniz.

 

      Grubun açıklamalarını yazabilir, grup hakkında bilgiler verebilirsiniz. Grup adminini belirleyebilir, gruba nasıl katılım sağlanacağına, istiyorsanız gruba katılırken sorulacak sorulara karar verebilirsiniz. 

 

Facebook grup kurmanın avantajları neler olabilir?

Herhangi bir şeyi duyurmak istiyorsanız, anında birden çok kişiye ulaşmak istiyorsanız, sadece bir kaç kişi ile bir konuyu tartışmak ve onların fikirlerini almak istiyorsanız facebook grupları çok yararlı olabilir. 

 

Aynı zamanda video, fotoğraf paylaşımı, etkinliklerden haberdar olma ve herkesi etkinliklerden haberdar etme konularında da facebook grupları son derece kullanışlı olabilir.

 

Facebook hizmetleri konusunda herhangi bir sorunuz ve ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: Average: ]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

5 Adımda Başarılı Bir Sosyal Medya Fenomeni Nasıl Olunur?

5 Adımda Başarılı Bir Sosyal Medya Fenomeni Nasıl Olunur?   Daha çok kısa bir süre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir