Salı , 28 Eylül 2021
Ana sayfa » Sosyal Medya » Facebook Sayfası Adı Nasıl Değiştirilir?

Facebook Sayfası Adı Nasıl Değiştirilir?

Facebook sayfa adı değiştirme her ne kadar kolay bir iş gibi görünse de aslında kendi içerisinde bir çok farklı detayı olan karmaşık bir süreçtir. Bir kaç sene öncesine kadar yapılması daha kolay ve hızlı olan facebook sayfa adı değiştirme işlemi şimdilerde Facebook tarafından onaylanan işlemlerle gerçekleştiriliyor. Bu da demek oluyor ki facebook sayfanızın yeni adının başka bir sayfa tarafından aynı şekilde kullanılmıyor olması gerekiyor. Ayrıca yeni almak istediğiniz facebook sayfa adının insanları nefrete, kin ve düşmanlığa iten yasaklı kelimelerden, aşağılayıcı, küçük düşürücü ve ırkçı söylemlerden de uzak olması gerekiyor. Bu ön bilgiden sonra gelim facebook sayfa adı değiştirme işlemi adımlarına.

NOT: Sayfa adından bahsettiğimizde, profil fotoğrafınızın altında gösterildiği gibi Facebook İşletme Sayfanızın Başlığını kastediyoruz. Bu adı değiştirmek, kullanıcı adınızla ve adınızla aynı olan Facebook Sayfası URL’nizi (web adresi) DEĞİŞTİRmeyecektir.

Sayfa adınızı değiştirmek BÜYÜK bir karardır bu nedenle de doğru yapılmalıdır çünkü facebook sayfa adınızı hemen tekrar değiştirmek isterseniz bu mümkün olmayabilir, en azından bir süreliğine.

Facebook sayfa ismi değiştirme işlemleri

Sayfanızın adında değişiklik yapabilmek için adını değiştirmek istediğiniz sayfanın yöneticisi olmanız gerektiğini unutmayın.

Reddedilebilecek bir ad değişikliği talep etmeden önce, İşletme Sayfası adı kurallarını incelemenizi öneririz. Bazı kurallar sizi şaşırtabilir!

Facebook’ta hangi Sayfa adlarına izin verilir?

Sayfa adları, Sayfayı doğru şekilde yansıtmalıdır. Yalnızca yetkili temsilcilerin bir marka, yer, organizasyon veya halka açık bir işletme için Sayfa yönetebileceğini unutmayın.

Facebook Sayfa adları şunları içeremez:

 • Kötü niyetli veya birinin haklarını ihlal edebilecek terimler veya ifadeler.
 • Sayfa, bir marka, yer, organizasyon veya resmi şahsın resmi Sayfası değilse “resmi” kelimesini kullanamaz. 
 • Yanlış büyük harf kullanımı (örnek: En iyi CaFE). Sayfa adları, gramer olarak doğru olmalı, doğru şekilde büyük harf kullanmalı ve kısaltmalar hariç tüm büyük harflerden oluşmamalıdır. 
 • Semboller (örnek: ®) veya gereksiz noktalama işaretleri.
 • Tanımlamalar veya sloganlar (örnek: En İyi Kafe – Şehirdeki en iyi kahveyi sunuyoruz). Sayfaları yöneten kişiler bu bilgileri bir Sayfa Hakkında bölümüne ekleyebilir.
 • “Facebook” kelimesinin herhangi bir çeşitlemesi.

Facebook Sayfa adları yalnızca şunlardan oluşamaz:

Bunuda okumalısın !  Facebook toplu mesaj silme 2019

Genel kelimeler (örnek: Pizza). Sayfalar, temsil ettikleri konuların resmi temsilcileri tarafından yönetilmelidir.

Genel coğrafi yerler (örnek: New York). Ancak, coğrafi bir konumu temsil eden bir kuruluş için bir Sayfa adı oluşturabilirsiniz. Örneğin, “New York – Belediye Başkanlığı Ofisi” ve “Büyük Britanya Kraliçesi II. Elizabeth” kabul edilebilir sayfa adlarıdır.

Ayrıca, Sayfa adınızda 75 karakterlik bir sınır vardır. Daha fazla açıklama için hakkında kısmını ya da notları kullanabilirsiniz. Burada sizi ifade eden etkili bir isim olması yeterli. 

İşletmeler için Facebook Sayfası adı nasıl değiştirilir?

Değiştirmek istediğiniz sayfanın yöneticisi olarak facebook a giriş yapın. Sayfa isminizi değiştirme talebi oluşturmak için;

 • Sayfanızın sol tarafındaki Hakkında butonuna tıklayın.
 • Sayfanızın adının yanındaki Düzenle düğmesine tıklayın 
 • Yeni bir Sayfa adı girin ve Devam Et’e  tıklayın
 • İsteğinizi inceleyin ve Değişiklik İste’ye tıklayın.
 • Dikkat: İstediğiniz adın istediğiniz ad olduğundan emin olun. Çünkü onayladıktan sonra bu işlem geri alınamaz.

Yazımınızı tekrar kontrol edin. Değişiklik İste’yi tıkladığınızda, isteğiniz onay için Facebook’a gidecektir.

Facebook kullanıcı ismi değiştirme mobilde nasıl yapılır?

Eğer facebook sayfanızın ismini pc den değiştirmeye çalışmıyorsanız yukarı anlattığımız şekilde facebook sayfa isminizi değiştirmeniz mümkün değildir. Mobilde facebook sayfa adı değiştirme işlemi farklı basamaklarla uygulanır. Mobilde sağ üst köşede çıkan ayarları kullanabilirsiniz.

Öncelikle sayfanızın olduğu ekrana gelin, sonrasında sağ üst köşede yer alan üst üste çizgilerden ayarlara girin.

Sayfayı düzenleye tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekrandaki ayarlara tıklayın. 

Sonrasında karşınıza çıkan ekrandaki page infoya tıklayın. Burada karşınıza çıkan ekranda en üstte sayfa ismi yer almaktadır. Bu sayfa isminin bulunduğu kutuya dokunarak sayfa adını yeniden yazabilir ve değiştirme talebi gönderebilirsiniz.

Sayfanın adını değiştirme talebini onaylayamadık, neden?

Bunuda okumalısın !  Facebook’ta Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfamın adını neden değiştiremiyorum sorusu bu konuda en fazla gelen sorulardan bir tanesidir. Facebook sayfanızın adını istediğiniz her an değiştiremeyebilirsiniz. İşletmenizin adını değiştirememenizin bazı nedenlerini aşağıda görebilirsiniz. 

 • Sayfanızın adını değiştirmenize olanak sağlayan bir Sayfa rolünüz yok. Yani sayfanın admini yöneticisi olmayabilirsiniz. 
 • Siz veya başka bir yönetici kısa bir süre önce Sayfanızın adını değiştirmiş olabilir.
 • Sayfanızda sınırlamalar olabilir 
 • Genel bir Sayfanın altına düşerse bölgesel bir Sayfanın adını değiştiremezsiniz.

Facebook sayfa adını ne sıklıkta değiştirebilirsiniz?

Facebook bu konuda spesifik bilgi yayınlamamakla birlikte,genelde sayfa adı değişikliklerine 7 günde bir izin vermektedir. 

Yeni sayfa adının gözden geçirilmesi 3-7 gün sürebilir, bu nedenle yeni markalandırma / ad duyurusu lansmanınızın zamanında yetişmesi için isim değiştirme başvurunuzun zamanında yapıldığından emin olun.

Ad değişikliğiniz onaylanırsa, sayfanızı yayından kaldıramaz veya 7 gün daha adını değiştiremezsiniz. Bu süre zarfında, Facebook ve sayfa hayranlarınız sayfanızın adının güncellendiğini bilecektir.

Sayfa adınızı sürekli olarak değiştirmek müşterileriniz ve takipçileriniz için kafa karıştırıcıdır. Facebook’un sayfanın spam olduğuna karar vermesine neden olabilir. Saklamak istediğiniz bir isme karar verin ve gerçekten gerekmedikçe değiştirmeyin.

Facebook sayfasının adı neden değiştirilemez?

 • Sayfanızın tüm yöneticilerinin otantik profilleri yoktur.
 • Sayfanızda, Facebook politikalarına aykırı davranan yöneticiler olabilir. 
 • Sayfanızın yanıltıcı bir adı olabilir. 
 • Sayfanız, sayfanızı beğenen veya izleyen kişileri yanlış yönlendirebilecek içerik yayınlamış olabilir. 
 • Sayfanızda yayınlanan içerik, FB’nin konuşma politikalarına aykırı olabilir.

Sayfa adınızı değiştiremezseniz bu yöntemleri deneyebilirsiniz!

 • Bekleyin; Son zamanlarda bir değişiklik talep ettiyseniz, tekrar denemeden en az 7 gün önce verin.
 1. Facebook reklam temsilcinizle iletişim kurun.Sayfanız Facebook reklamlarını yayınlıyorsa, bir “giriş” iniz vardır. Facebook reklam temsilcileri ve ekibi bir çok konuda size doğru bilgi verebilir. Sayfanız adına reklamlar verilebiliyorsa sayfa adı değiştirme konusunda da sorun olmaması gerekir. 
 2. FB Sayfa kategorinizi değiştirin.

Sayfa adınızı hiç değiştirmediyseniz ancak Düzen seçeneğini hala göremiyorsanız, Sayfa kategorinizi Markalar ve Ürünler veya Şirketler ve Kuruluşlar olarak değiştirmeyi deneyin ve Değişiklikleri Kaydet’i tıklayın. Talep Değişikliği bağlantısı sihirli bir şekilde görünmelidir! Şimdi Değişiklik İste’yi tıklayın ve formu doldurun.

Sayfa adı değişikliği isteği için bir neden seçeneğiniz olduğunu unutmayın. İşletme adınızın değiştirildiğini seçerseniz, dokümantasyon sağlamanız kesinlikle istenecektir. Logolar, kartvizitler ve web siteleri kabul edilemez.

“Diğer” i seçebilir ve nedenini metin alanında açıklayabilirsiniz.

Sayfa adı değişikliği isteğinizi göndermeden önce 2 şeyden% 100 emin olun:

Sayfa adınızın gerçekten istediğiniz bir isim olduğundan emin olun. Bir zamanlar, Facebook yalnızca BİR kez değişikliğe izin verirdi ancak şimdilerde daha fazla kez değiştirmek pek mümkün.

Fan sayfanız, Facebook Hizmet Şartları ile% 100 uyumlu olmalıdır.  Facebook tarafından incelendikten sonra sayfanız kapatılabilir. Resmi nedenlerle isim değişikliği talep ettiyseniz kesinlikle sizden bunu ispat etmeniz beklenecektir. 

Sayfa adı değiştirme isteğinizde FB’den haber almayı bekleyin.

Bunuda okumalısın !  Whatsapp Link Oluşturma Nasıl Yapılır?

Hızlı bir şekilde otomatik cevap almalısınız.  Facebook’un isteğinizi gözden geçirip yanıt vermesinin ne kadar süreceğini bilemeyiz ancak otomatik yanıt 3 güne kadar sürüyor. Sonrasında hızla onaylanacağı gibi uzun bir süre de alabilir.

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 2 Average: 5]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Instagram Limitlerine Takılmamak İçin 5  Harika Yöntem!

Instagram’ın spam ve kötüye kullanımı tespit etmek ve bunlarla mücadele etmek için uyguladığı günlük limitler, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir