Pazartesi , 4 Temmuz 2022
Ana sayfa » Web Tasarım » Evden kolay para kazanabileceğiniz iş imkanları
evde is imkanlari

Evden kolay para kazanabileceğiniz iş imkanları

Evden çalışmak veya evden ek işle para kazanmak aslında sanıldığından çok daha kolay. Ev hanımları, işine ara verenler, doğum iznindeki çiçeği burnunda anneler ya da çeşitli nedenlerle aktif iş hayatında yer alamayanlar. Herkes için uygun çeşitli evden para kazanma yöntemleri vardır. Sizin için evde yapılabilecek sermayesiz işleri ve özelliklerini bir araya getirdik.

Evde yapılabilecek işler 2019 de değişti mi?

Gelişen internet ve teknoloji ile birlikte ofise gitme ve ofisten çalışma kavramı yavaş yavaş yok olmaya başladı. En çok para kazandıran sermayesiz işler evden yapılan işler aslında. Eğitimine, fiziksel durumuna, yeteneğine veya dil bilgisine göre evden yapılan işlerin sayısı artmaktadır. Ev kadınları için en çok kazandıran evde iş imkanı el işi imkanlarıdır. Makineleşme ile her ne kadar her şeyin hazırı yapılıyor olsa da hala el işi ürünler değerini kaybetmedi. El işi satışlarında en çok tercih edilenler örgü lifler, örgü kazaklar, atkılar, şapkalar, eldivenler. Dantel kısmına gelirsek orada masa örtüleri ya da perde gibi daha dekoratif ürünler tercih ediliyor.

2019 evde yapılabilecek işler listesinde ilk sırayı internetten yapılabilen işler alıyor. Peki bu işler neler;

Hem kolayca evde yapılabilen hemde çok para kazandırma imkanı olan işleri saymak gerekirse aşağıdaki gibi sınıflandırabiliriz.

  1. Evde yemek yapıp satarak para kazanmak yani ev yemekleri yapıp online olarak satışını yapmak. Bir çok insan gün içerisinde aşırı yoğun olduğu için hiç bir şekilde yemek yapacak zaman bulamıyor. Onların istedikleri özel bir menüyü pişirebileceğiniz gibi kendi pişirdiğiniz yemekleri de satabilirsiniz. isterseniz özel günler için pastalar börekler çörekler de yapabilirsiniz.
  2. Evde çocuk bakarak para kazanabilirsiniz. Eğer herhangi bir eğitici belgeniz varsa ve yabancı dil biliyorsanız çocuklara da dil de öğretebilirsiniz.
  3. Evde çeviri yaparak para kazanmak da oldukça güzel bir iştir. Bunun için Türkçe ve yabancı bir dil bilmeniz bile  yeterlidir. Evden çeviri ek işleri ile çok yüksek meblağlarda paralar kazanmak mümkün. Diziler ve filmler için alt yazı çeviri yapabileceğiniz gibi çeviri içerikler de yazabilirsiniz. Resmi belgeleri çevirebilir, çeviri ofisleri ya da tercüme büroları ile de çalışabilirsiniz.
  4. Evde blog yazarak para kazanmak reklam üzerinden kazanç sağlamak ile olur. Bunun için özel, özgün içerikler üretmeli trafik çekmelisiniz.
  5. Instagramdan, facebook tan yani sosyal medya üzerinden satış yapabilirsiniz. Kendi ürettiğiniz malzemeleri satabileceğiniz gibi daha ucuza aldığınız özel ürünleri de buralarda satabilirsiniz. Aynı şekilde amazon gibi platformlarda da satış yapabilirsiniz.
  6. Evde sabun yaparak, dikiş dikerek, oyuncak yaparak, mum işi yaparak, davetiye yaparak ve nikah şekeri yaparak para kazanmak mümkündür. Bunların yanında gelinlik işleri, bazı özel terzilik işlerini de evden yapmak mümkün.
  7. Evde özel ders vererek para kazanmak da oldukça mümkün. Okuduğunuz alanda ya da sonradan eğitimi aldığınız bir alanda ders verebilirsiniz. Mesela hat kursuna gitmiş, ebru kursuna gitmişseniz internette bunların eğitimlerini verebilirsiniz. Bu eğitimler için videolar çekebilir ve o videoları youtube da, benzer yerlerde yayınlayarak para kazanabilirsiniz.
  8. Evden para kazanma yolları arasında en popüler hale gelenlerden biri de online alış satış yapmak. Ancak unutmayın ki bunun için biraz tecrübeli olmak lazım. Öncesinde mutlaka araştırma yapmalısınız.
  9. Çağrı merkezi işleri de son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen evde yapılabilecek ek iş imkanlarından biridir. Çağrı merkezi çalışmalarını yurt içerisinde firmalara verebileceğiniz gibi yurt dışındaki firmalara da verebilirsiniz. Türkçe konuşan müşteri temsilcilerine ihtiyacı olan bir yabancı firma Türkiye’den evden çalışan kadın ve erkek çalışanlara ihtiyaç duymakta. Evde yapılabilecek ek iş ilanları arama sonuçlarında benzer bir çok iş ilanı bulabilirsiniz.
  10. Yazılım, web tasarımı, mobil uygulama tasarımı ve kullanıcı deneyimi uzmanlığı gibi işleri de evde yapabilirsiniz. Hatta yeterli müşteri sayısına ulaştığınızda bunun için şirket bile kurabilirsiniz.
Bunuda okumalısın !  Facebook beğen butonunu siteme nasıl eklerim

Sonuç olarak özetlemek gerekirse, evden yapılabilecek işler ve ek iş imkanları oldukça fazladır. Sizin eğitim durumunuza, yeteneğinize, dil bilginize ve yaşınıza göre mutlaka bir iş imkanı bulunabilir. Öncelikle hangi işleri yapabileceğinize karar verin, sonrasında o işlerin nasıl yapıldığını bulmak çok daha kolaydır.

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 6 Average: 5]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Semantic seo nedir? detaylı semantic seo kılavuzu

Semantic Seo (anlamsal seo) gelişen Seo sektöründe farklı bir bakış açısı sunan bir kavramdır. 2017 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.