Pazartesi , 4 Temmuz 2022
Ana sayfa » Sağlık » Ev yapımı doğal antibiyotik
dogal antibiyotik

Ev yapımı doğal antibiyotik

Antibiyotikleri lüzumsuz yere kullanmanın hatta bazen lüzumlu hallerde bile kullanmanın vücudumuza verdiği ağır tahripleri bizzat doktorların ağzından duyar olduk.

İlaç lobilerinin dünyada yaptığı karartmalar neticesinde tek taraflı bir propaganda ve bazen televizyonlara da çıkan haber konusu olan Doktorların ilaç firmaları ile anlaşması ve hediyeler karşılığında kimi firmaların ilaçlarını yazmaları gibi haberleri duyunca insan doğal olarak şüpheleniyor.

İşte biz de bu nedenle kendi antibiyotiğinizi nasıl yapabileceğinizi sağlam kaynaklardan araştırdık ve sizin için yayınlıyoruz.

iyilikguzellik.com sitesini sürekli takip ediyorum bu sitede gerçekten profesyonel anlamda yazılar yayınlanıyor. Antibiyotiklerin vücudumuza ve çocuklarımıza verdiği zararlar , bağışıklık sistemini zayıflatması gibi olumsuz etkilerinden dolayı her grip nezle de antibiyotik kullanmanın zararlı olduğu artık bilimsel bir gerçek.

Peki basit rahatsızlıkarda evde kendi antibiyotiğimizi doğal bir şekilde hazırlarsak çok güzel olmaz mı.Rabbimizin bizlere sunmuş olduğu sarımsağı kullanarak size doğal antibiyotik tarifi  daha doğrusu ev yapımı antibiyotik tarifi :

Evde kendi kendinize doğal Antibiyotik tarifi :

Doğal antibiyotik malzemeler:

1 baş sarımsak
Yarım limon
Yarım litre su
Cam kavanoz
Alüminyum folyo

Antibiyotiğin Hazırlanışı: 500 CC (yarım litre) kaynatılmış soğumuş suyu cam bir kavanoza koyduktan sonra içine kabukları soyulmuş bir baş sarımsağı rendeleyip, yarım limonu da kabuğu ile dilim dilim doğrayıp atın. Kapağını kapattıktan sonra (alimünyum folyoyla sararak ışık almasını engelleyebilirsiniz) karanlık bir ortamda 4 gün bekletin. Dört gün beklettikten sonra içinden posasını alın. Her kışa girerken bir kaç defa bu doğal antibiyotiği tekrarlarsanız savunma mekanizmanız güçlü olur.

Antibiyotiğin Kullanımı: Her yemekten 15 dakika önce aç karnına bir yemek kaşığı içebilirsiniz. Dışarıdan gelen mikrop ve virüslere karşı etkilidir. Hiç bir yan etkisi de yoktur.

Ayrıca doğal antibiyotik olarak kullanabileceğiniz mucize bitkiler. Bu bitkiler veya yukardaki kür sayesinde gribi antibiyotiksiz olarak atlatabilirsiniz.

Bunuda okumalısın !  Saç beyazlaması çözümleri

1-EKİNEZYA

Kış günlerinde en büyü dostunuz olabilecek bu bitki gripteki en önemli etkisi bağışıklığı güçlendirmesidir. Bağışıklık sistemimizde zaten grip virüsünü deyim yerindeyse ‘yalayıp yutan’ doğal öldürücü hücrelerimiz olan akyuvarlarımız vardır ve ekinezya bunların hem sayısını hem fonksiyonlarını artırır. Dikkat edin, gripli biriyle her karşılaştığınızda grip olmazsınız, bağışıklık sisteminizin zayıf olduğu stresli ve yorgun dönemlerinizde yakalanırsınız bu mikroba.

2-MEYAN KÖKÜ
Hem bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi, hem de içerdiği virüs öldürücü onlarca antiviral doğal antibiyotikle Tanrı’nın sanki virüs enfeksiyonları için yarattığı bir bitki gibidir. Hele bu etkilerine bir de balgam söktürücü ve öksürük giderici özelliklerini eklersek grip için ideal olduğu apaçık ortaya çıkar. Hepatitlerde de mucizeler yaratır, ancak bu ciddi durumda mutlaka doktor kontrolünde ve ekstre, kapsül gibi konsantre formları kullanılmalıdır. Yüksek tansiyon, şeker ve böbrek hastalığı olanların kontrollü kullanması gereken bir bitkidir.

3-KARABAŞ OTU
Bu bitkide 70′den fazla birbirinden farklı antibiyotik tespit edilmiştir. Hem bakterilere hem de virüslere karşı etkilidir. Gribal enfeksiyonlarda bazen virüslerin tahriş ettiği üst ve alt solunum yolları mukozasına bir de bakteriler hücum ederler, bu gibi durumlarda oldukça etkilidir.

4-KEKİK
Hemen hemen herkesin evinde bulunan bu baharat etkili birçok doğal antibiyotiği bünyesinde barındıran başka bir kıymetli bitkidir. Hem çay hem de baharat olarak düzenli kullanımı gribi önler. Tazesi bulunursa salata olarak tüketilmesi daha da etkilidir.

5-KİŞNİŞ

Kişnişin tohumunu taşıyan meyvesinde sağlıklı karbonhidrat olan nişasta, çayda bulunan özel polifenollerden tanen, sabit ve uçucu yağlar bulunur. Beslenmede tat ve antioksidan açısından uçucu yağlar oldukça önemlidir ve kişniş bitkisinin uçucu yağında yüksek oranda coriandrol adı verilen madde bulunur. Kişniş tohumları içerdiği bu uçucu yağ sayesinde mideyi uyarır, iştahı açar, sindirimi kolaylaştırır ve hazımsızlığa iyi gelir. Mide ve bağırsaklardaki gazı söktürür, aniden başlayan mide ve karın ağrılarını bastırır, özellikle çocuklarda diyareyi kesici etkiler yapar. Hafif yatıştırıcı etkisi olan kişniş kadınların cinsel istek ve heyecanlarını arttırırken, erkeklerede böyle  bir etkiye neden olmaz. Kişniş ile ilgili yapılan  en önemli çalışma Avrupa Sağlık Komitesinin Portekiz Beslenme Ünitesi Mikrobiyoloji Bölümü tarafından yürütüldü.  Bilim adamları kişnişteki uçucu yağların  zararlı bakterilerin ölümüne neden  olduğunu yani doğal antibiyotik gibi davranabildiğini ortaya çıkardı.

Bunuda okumalısın !  Tuz neden hipertansiyon hastalığına neden olur?

Not : Buradaki bilgiler tavsiye niteliğindedir. Doktor tavsiyesi değildir. Uzman doktorun tavsiye ettiği ilaçlarınızı düzenli olarak kullanınız. Buradaki makalede adı geçen antibiyotik bağışıklık sistemini kuvvetlendiren doğal bir gıdadır.

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 4 Average: 4.5]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Çocuk obezitesine iyi gelen probiyotik takviyeleri

2016 yılında 340 milyon çocuk ve ergen, küresel ölçekte aşırı kilolu çocukların, . obezite, diyabet, …

Bir yorum

  1. Vitamin alımınızı artırın: Herkesin somon balığı, yumurta ve süt gibi yiyeceklerde bulunan D vitaminine ihtiyacı olduğunu belirten uzmanlar, bunun yanında insanların yeterince C vitamini almadıklarını açıklıyorlar. Narenciyeler iyi bir C vitamini kaynağı olarak biliniyor. C vitaminin soğuk algınlığını önlediği bir efsane, ancak meyve ve sebzelerden yeterli miktarda C vitamini almak bağışıklık sistemini destekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.