Pazartesi , 4 Temmuz 2022
Ana sayfa » WordPress » En popüler wordpress eklentileri
kaliteli wordpress eklentileri

En popüler wordpress eklentileri

WordPress eklentileri içerisinde 2013 – 2014 yılları arasında en popüler olan pluginler ile ilgili bir yazı hazırlamak istedik. Eğer CMS olarak wordpress ‘i tercih ediyorsanız bu eklentileri mutlaka incelemelisiniz.

WordPress ‘in en çok tercih edilme  sebepleri arasında arama motoru uyumlu kodlama, sürekli güncellenme, her ihtiyaca uygun eklenti edinebilme ve kullanıcı dostu olması yer almaktadır. İşte biz de size sitenizde kullanabileceğiniz en çok kullanılan ve indirilen eklentileri içeren yazımızı sunuyoruz.

WordPress SEO by Yoast
Wordpress sitenizi arama motorlarında yukarıya taşımak için kullanabileceğiniz bir eklentidir. All in on seo dan sonra çıkmış olmasına rağmen bu eklentinin bir çok ekstra artısı vardır.  Yazıları , resimleri ve tüm wordpress uygulamasını seo uyumlu hale getirir.

All in One SEO Pack
All in One SEO Pack en çok indirilen wordpress eklentisidir. WordPress için tercih edilebilecek en iyi seo eklentileri arasında yer alır. Ücretsiz olması tercih edilebilecek özelliklerinden biridir. Ancak ücretli versiyonu da bulunmaktadır.

all-in-one-seo

Google Page Speed Insights
Wordpress sitenize google page speed’i entegre etmenizi ve böylelikle site hızını optimize etmeyi amaçlayan bir eklentidir. Her sayfanın ayrı ayrı analizini yaparak puanlandırır ve size sitenizi hızlandırmak için önerilerde bulunur.

Antivirus
Sitenize zararlı yazılımların bulaşmasını ( backdoor örn. casino wordpress spam yazılımı vs. ) engeller ve kodlar arasında bu zararlı yazılımları bulmaya çalışır. Ayrıca wordpress sitenizin güvenliğini artırmanız için bir çok ayarı mevcuttur.

WordPress Backup to Dropbox
Sitenizi düzenli aralıklarla dropbox hesabınıza yedekleyen bir eklentidir. Böylece siteniz çöktüğü zaman zahmetsizce dropbox hesabınızdan geri yükleyebilirsiniz.

SEO Friendly Images
Resimleri arama motorları açısından optimize ederek daha kolay buluna bilmenize yardımcı olur. Resimlere otomatik alt ve title etiketi ekler.

Bunuda okumalısın !  Wordpress için manşet eklentisi

OnePress Social Locker
Yazıların okunması için beğenme şartı ekleyen kısaca social locker diye tabir edilen eklentiler dendir. Sosyal medyadaki başarınızı artırmak istiyorsanız bu eklentiyi kullanabilirsiniz. İnsanlar sitenizi beğenmeden yazıyı okumasın istiyorsanız bu eklenti güzel bir tercih olabilir.

Grand Fla Gallery Photo Gallery Plugin
Facebook hesabınızda bulunan fotoğraf galerilerini wordpress tabanlı sitenize entegre etmenize yarayan eklentidir. Bu eklenti ile hiç zahmet çekmeden tüm facebook fotoğraflarınızı sitenize ekleyebilirsiniz.

Next Scripts Social Network Auto poster
Bu eklenti sitenizde yayınladığınız yazıları otomatik olarak sosyal medya hesabınızda paylaşmaya yarar.  Facebook, Google+, Twitter ve bir çok sosyal medya hesabınızı eklenti içerisine giriyorsunuz ve sizin adınıza yazıları otomatik olarak sosyal medyada paylaşıyor. Gerçekten büyük kolaylık. Kısaca auto poster diye tabir edebileceğimiz bir yazılımdır.

Wp-Optimize
Veritabanında temizlik yaparak wodpress ‘i hızlandırmayı amaçlayan bir eklentidir. Gereksiz yorumları, taslak yazıları, otomatik kaydedilen yazı sürümlerini temizler ayrıca veritabanını onarır ve optimize ederek hızlandırır.

Contact Form7
Hiç bir yazılım bilgisine gerek kalmadan iletişim formları , sipariş formları hazırlamayı sağlar. Gerçekten mutlaka kullanmanız gereken bir plugindir.

 

 

 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 2 Average: 5]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Haber sitesi için wordpress teması

Haber siteleri için wordpress teması internette oldukça aranan popüler kelimelelerden biri. Bizde bu boşluğu doldurmak adına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.