Salı, Mayıs 28, 2024
Ana Sayfaİş fikirleriEn iyi iş fikirleri 2019

En iyi iş fikirleri 2019

Sizlere yeni bir yazı dizisi ile merhaba demek istiyoruz. Bu yazı dizimiz ile birlikte girişimcilik ve yeni iş fikirleri üzerine bir kategoriyi de yeni oluşturduk. İnşallah bundan sonra bu konudaki yazılarımız da devam edecektir. Sizler için kola, maliyetsiz, az sermaye ile evden kurulabilecek ve kolay bir şekilde para kazandıracak iş fikirlerini paylaşmaya çalışacağız. Bu yazılarımızı hazırlarken başka ülkelerde bahsettiğimiz işlerin ne kadar kazandırdığı bizim ülkemizde henüz bu işi yapanların olup olmadığı gibi bilgilere de yer vereceğiz.

Startup girişimci ne demektir ?

Startup kelimesi ingilizce başlangıç anlamına gelir. Türkiye ‘de kullanılan anlamı ise girişimci şeklindedir. Yanlış bir algıyı da bu arada düzeltelim startupların yani girişimcilerin sadece internet işi yaptığı tamamen yanlış bir algıdır. Benim bir sözüm var para her zaman reel hayattadır. İnternette çok iş fikri olsa da insanların büyük bir kısmı hala gerçek hayattan para kazanmaktadır. Az yatırım ile çok para kazanma fikri üzerine kurulu bir mantığa dayalı olan girişimcilik fikirlerini artık sitemizde güncel olarak paylaşılmaktadır.

2019 için en iyi iş fikirleri

2016 ve her yıl geçerli olacak fazla maliyet ve bilgi gerektirmeden kolayca para kazanmaya başlayacağınız bazı iş gruplarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bunlar arasında burun kıvırıp ben bu işi yapmam diyecekleriniz olabileceği gibi aaa ben bu işi yapabilirim diyecekleriniz de mutlaka çıkacaktır. Bu meslekler ile ilgili detaylı açıklamaları da zamanla oluşturmaya çalışacağız.

Aralarında Türkiye ‘de en çok para  kazandıran meslek grupları da bulunmaktadır. Örneğin günümüzde Türkiyede en çok para kazandıran meslekler olarak bilinen doktorluk, diş doktorluğu, avukatlık, noterlik , danışmanlık , anestezi uzmanlığı, eczacı, gemi temizleme gibi hizmetleri de farklı bir başlık altında değerlendireceğiz.

Bunuda okumalısın !  (Aphb) Aylık Prim ve Hizmet Belgesi nedir ?

Her gün binlerce insan kolayca zengin olmanın yollarını arıyor, evden iş yapma imkanları , internetten iş yapmak ve ek gelir elde etmek gibi konularda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

 • Kalorifer tesisatı temizleme 
  1500 TL ye alacağınız bir makine ile her kalörifer tesisatı temizleme için 250  – 300 TL yi bir saatte kazanabilirsiniz . Bu hem ana iş olabilir hem de çok güzel bir ek iş olabilir.
 • Baca temizleme
  Herkesin yapmak istemeyeceği bir iş olduğundan çok güzel para kazandıran bir iştir. Çoğu il ve ilçelerde belediyede görevli itfaiyeciler bu işi bir ücret karşılığında yapmaktadır. Baca temizliği bir saatlik bir işlemdir ve 100 – 150 TL gibi bir ücret alınmaktadır.
 • Bisiklet tamiri
  Kolaylıkla öğrenilecek bir iştir. Çoğu bu işi küçümseyebilir ama özellikle bahar ve yaz aylarında ciddi manada gelir getirebilecek bir meslektir. Çok basit tamirler 10 TL gibi ücretler tutar. Örneğin bisiklet tekeri tamiri 10 TL dir ve yaklaşık olarak 5 dakika vakit almaktadır. Günde on tane tamir işi alsanız 100 TL gibi bir para kazanırsınız. Bu işi yapmak için evinizin bodrumu veya eski bir minibüsü kullanabilirsiniz. Çoğu zaman işyeri açma ve veri ödeme gibi sorunları da yoktur.
 • Köpek yetiştirme
  Çoğu kişi köpeklerden korktuğu için köpek eğitimi işine girmek istemez. Fakat bu işte de ciddi bir potansiyel vardır. Bir kaç kitap okuyarak ve bir kaç internet sitesinde araştırma yaparak kısa sürede bu iş üzerinde fikir sahibi olabilirsiniz. Evinizin bahçesi  varsa kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Yazarlık ( editörlük ) yapma
  İnternet siteleri için makale, içerik oluşturma çağımızın yükselen mesleklerindendir. Kimi makale yazarları uzman oldukları konuda 400 kelimelik kaliteli bir içeriği 50 TL ye oluşturmaktadır. Uzmanlık alanına göre bu 20 dakika ile 30 dakika arası bir zaman almaktadır. Bu da Günde neredeyse 20 tane makale yazılabilir anlamına gelmektedir . 20 makaleden kazanabileceğiniz ücret 1000 tl ye kadar olabilir. İşleri almak için seo forumlarına konu açmanız veya bir internet sitesi yapmanız yeterli olacaktır. Firmaların çoğu internet siteleri için kendileri içerik oluşturacak fırsat ve zamanı bulamamaktadır. Bu iş fikri de ciddi manada para kazandırma potansiyeline sahiptir.
 • Mahkemelerde bilirkişilik yaparak para kazanmak
  Bunun için yapmanız gereken bulunduğunuz şehirdeki Adalet Komisyonu Başkanlığına bilirkişi tespit zamanlarında başvurmak olacaktır. İsminiz bilirkişi listesinde yayınlandığı zaman mahkemeler siz her hangi bir başvuru yapmadan size ulaşıp bilirkişi işlerini verecektir. Her dosya için farklı olmak üzere ve uzmanlık grubuna bağlı olarak   150 – 550 TL aralığında bir ücret kazanma imkanınız olabilir. Örneğin cd inceleme, muhasebe kayıtları inceleme, iş güvenlik ile ilgili dosyalarda ciddi manada paralar kazanılmaktadır.
 • Blog açmak
  Özellikle ev kadınları için çok idealdir. İnternet ve bilgisayara biraz yatkınlığınız olması yeterlidir. Uzman olduğunuz alanlarda yazılar yazara ciddi manada gelir elde edebilirsiniz. Örneğin takı tasarımı, elbise tasarımları, bebekler için giysi modelleri, patik modelleri, çorap modelleri yapma, evde atık olan eşyaları değerlendirme, mobilyaları boyama, yemek yapma sanatı gibi alanınıza giren konularda insanlara ipuçları ve yeni fikirler vererek yazıların okunmasını sağlayabilirsiniz. Sitenize gelen trafik üzerinden de google adsense ve diğer reklam modelleri ile para kazanırsınız. İyi bir kadın sitesinin hit yapması için hiç bir neden yoktur. Özellikle özgün fikirler geliştirirseniz kısa bir sürede onbinlerce ziyaretçiye ve binlerce TL ye hoş geldin diyebilirsiniz. Böylece eşinize ve ailenize maddi konuda destek olur. Evinizden iş yapmanın rahatlığına da sahip olursunuz.
 • Fiverr ve sadeceon ile internetten para kazanma
  Her hangi bir konuda uzmanlığınız varsa dünyanın her yerine kolaylıkla hizmet verebilirsiniz. Bu konuda Fiverr.com rakipsizdir. Ancak Türkiye ‘de de oldukça başarılı olan sadeceon üzerinden de hizmet verebilirsiniz. Sadeceonda grafik tasarım, yazarlık, animasyon, ses düzenleme, video düzenleme, logo tasarımı gibi yüzlerce konuda online olarak para kazanabilirsiniz.
Bunuda okumalısın !  İnternetten para kazanma yolları

Sonuç olarak ; İnternet üzerinden veya fizksel hayatta kolayca para kazanılabilecek en yeni iş fikirler listemizi sürekli güncellemeye devam edeceğiz. Bizi takipte kalmanızı tavsiye ederiz.

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar