Çarşamba , 28 Eylül 2022
Ana sayfa » Web Tasarım » En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar 

En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar 

2021 Yılında En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar 

 

Ios işletim sistemi için Apple store, Android işletim sistemi için Google play’de yüzlerce application (uygulama) var. Bunlardan bazıları ücretsizken bazıları aylık bazıları bir kereye mahsus olarak ücretli. Mobil uygulama denince akla instagram, facebook ya da twitter gelse de aslında bu uygulamalardan daha çok indirilen bir çok mobil uygulama mevcut. Peki, 2021 yılında en çok indirilen ve en çok ilgi gören mobil uygulamalar hangileridir?

 

Appstore’dan en çok indirilen uygulamalar

 

Applestore görevlileri bu yıl ios işletim sistemli mobil cihazlar için en çok indirilen mobil uygulama istatistiklerini açıkladı. Hem ülkemizde hem de Türkiye genelinde appstore dan en çok indirilen ücretsiz mobil uygulama Whatsapp uygulaması. Artık masaüstünden de girilebilen, webwhatsapp özelliği olsa da mobil olarak telefonlarda kullanılmaya devam ediyor. Her ülke ve kültürün ilgi gösterdiği mobil uygulamalar farklı olabiliyor. Haberleşme ve mesajlaşma için whatsapp bizim ülkemizde bu kadar popüler olmasına rağmen Newzealand gibi ülkelerde bu kadar ilgi görmüyor. 

 

Sosyal medya uygulamalarının tahtını sallayan mobil uygulamalar; oyunlar

 

Mobil oyunlar hem ülkemizde hem de dünyada en çok indirilen uygulamalar. Hitman sniper ve helix jump gibi ücretsiz ios oyun uygulamaları dünyada en çok indirilen mobil uygulamalar sıralamasında yerini almış. Türkiye’de en çok ilgi gören mobil uygulamalar ilk beşinde sosyal ağlardan sadece youtube var. Youtube, çok fazla internet tükettiği için kullanıcılar tarafından mobilde çok fazla tercih edilmeyen bir platformdu. Buna çözüm üretmek isteyen telefon şirketleri sadece youtube a özel internet paketleri bile çıkardı.

 

2021 yılında Dünyada en sevilen ios mobil uygulamalar

 

  1. Tik Tok uygulaması

Evet, dünyada bu yıl en çok indirilen mobil uygulama Tik tok adındaki müzik videoları ile sosyal medya videosu uygulaması. Çin ve uzakdoğu piyasasında muazzam bir ilgi gören uygulama en popüler sosyal medya uygulamalarını bile geride bırakmış.

Bunuda okumalısın !  Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin En Başarılı 13  Öneri

 

  1. Youtube uygulaması

 

Youtube dünyanın en büyük içerik platformlarından biri haline geldi. Tüm dünyada kendi fenomenleri ile kendi kitlesini yaratan uygulama Google in muaazzam başarısının diğer yönünü gösteriyor.

 

  1. Whatsapp uygulaması

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Türkiye’de bu sene en çok indirilen uygulamadır. Sürekli kendini yenileyen uygulama artık haberleşmenin ve mesajlaşmanın parçası. Öyle ki bir çok internet sitesinde sosyal medya paylaşım butonları yanında whatsapp butonları da yer alıyor.

 

  1. Facebook messenger uygulaması

 

Facebook, mesajlaşma bölümünü mobilde ayırınca ilgi görmemesi bekleniyordu. Ancak beklenenin aksine facebook messenger oldukça ilgi gördü. Görüntülü, sesli ve hem sesli hem görüntülü konuşma imkanı sağlaması da uygulamanın artı özelliklerinden.

 

  1. Instagram 

 

Bugüne kadar (an itibariyle) 31 milyon indirme sayısına ulaşan Instagram, her geçen gün daha popüler hale geliyor. Yeni doğan bebeklerin, ev hayvanlarının ve hatta onların yavrularının bile instagram hesabı olduğu düşünülürse bu sayı gayet normal.

 

2021 yılında en çok indirilen Android Uygulamaları

 

  1. Be my eyes uygulaması

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında oluşturulan Gözlerim ol uygulaması, 2021 de Android cihazlara en çok indirilen uygulama.

 

  1. BBC Earth (BBC yeryüzü) uygulaması

 

Dünyanın en iyi Vr deneyimlerinden birini sunan uygulama dünyada oldukça fazla sayıda indirilmiş.

 

  1. Canva
  2. Empires and Puzzles
  3. Flipcard ve Episode

 

Dünya geneline bakıldığında sosyal ağlar dışında en fazla indirilen mobil uygulamalar oyunlar. Oyunları da değişik kullanıcı deneyimi ve farklı teknolojiler sunan Vr teknolojili uygulamalar takip ediyor. 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: Average: ]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Semantic seo nedir? detaylı semantic seo kılavuzu

Semantic Seo (anlamsal seo) gelişen Seo sektöründe farklı bir bakış açısı sunan bir kavramdır. 2017 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.