Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaAlışverişOrganik köy ürünleri satışı ( Organik Köy Kaşarı ve Köy Tereyağı )

Organik köy ürünleri satışı ( Organik Köy Kaşarı ve Köy Tereyağı )

Çocuklarınıza ve ailenize tamamen organik, köy ürünü yedirmek hiç bi kadar kolay olmamıştı.

İrtibat ve sipariş vermek için : 0535 044 22 06 Cevahir Teyze ile görüşeceksiniz

Bu sene sadece KÖY KAŞARI  ve KÖY TEREYAĞI sipariş verebiliyoruz.

Tokat Reşadiye’nin en yüksek ve oksijeni bol yaylası olan Keteniği yaylasında 3 ineği olan bir teyzeden yüzde yüz organik köy kaşarı ve köy tereyağı almak için : 0535 044 22 06 Cevahir Teyze ile görüşebilirsiniz. Yaz boyu toplam üretimi 150 kg yi geçmez. Tereyağının kilosu 45 TL , Kaşar peynirinin kilosu 45 TL ( Bu teyze her gün yaylaya çıkıyor. Yaylada telefon çekmediğinden saat 15:00 ile sabah 07:00 arası ulaşamayabilirsiniz. )

 

TOKAT YAYLALARINDAN DOĞAL KÖY TEREYAĞI 

1 KİLOSU 45 TL 

Tokat ili Reşadiye İlçesinin en yüksek köyü olan Ketniği köyünün yaylasındaki özgürce dolaşan hayvanlardan elde edilen Tereyağları yılda maksimum 100 kilo üretilir. İstanbula direk otobüse verilir ve otogardan almalısınız. Kargo ile bozulma tehlikesi olur. Otobüs ile bir günde elinizde olur. En az 100 TL ‘lik gönderilir.

EV YAPIMI ORGANİK YAYLA KAŞAR PEYNİRİ

 KİLOSU 45 TL

Toplam 5 tane ineğimiz olup bunlar kışın ahırda ot ve saman ile beslenir. Yazın ise yaylaya çıkarılarak kekik ve diğer otlardan beslenir. Bu ineklerin sütünden yapılan kaşar peyniri iki kilo normal köy peynirinin eritilmesi yöntemi ile yapılır. Yapımında yaklaşık  20 kg süt kullanılır. En az iki kilo olarak gönderilir.

TOKAT YÖRESİNE EV YAPIMI KÖY ÇÖKELEĞİ

KİLOSU 30 TL

Kendi ineklerimizin sütünden sipariş üzerine yapılır. Bazen siparişi göndermek  zaman alabilir. Siz siparişi verince çökeliğiniz yapılmaya başlanır. Bugün diyelim 30 kilo süt çıktı bunlardan 3 kilo çökelek yapılır. Siz on kilo sipariş verdiyseniz ve sırada kimse yoksa misal 4 gün sonra  peynir kargoya verilir. En az sipariş  100 TL liktir.

Çok yakında kuşburnuyu toplarken, kaynatırken , pekmez aşamalarını videolar ve fotoğraflar eklenecektir.

Bunuda okumalısın !  Çörek otu yağı ile Reflü - Helikobakter Pilori Tedavisi

ZİRAİ İLAÇLAMANIN ASLA OLMADIĞI BİR BÖLGEDE KISITLI MİKTARLARDA ÜRETİLEN

ORGANİK ARMUT PEKMEZİ – BU SENE YOK

Fiyatı 50 TL / kg

Tamamen ev yapımı olan armut pekmezi için yoğun sipariş gelmektedir. Bu ürünümüzü senede sadece 70 kg üretmekteyiz. Bu nedenle 2014 yılında gönderemediğimiz tüm vatandaşlardan özür dileriz. Dağlarda yetişen bu yabani armut kimi sene olmakta kimi sene başlarında olmamaktadır. Sipariş vereceklerin önceden bilgi vermeleri gerekmektedir. Gönderimi zor olduğundan ve kargo firmaları dökülür diye almak istemediğinden en az sipariş 3 kg olmalıdır.

DOĞAL BÖĞÜRTLEN MARMELATI / REÇELİ 

BU SENE YOK

Fiyatı 50 TL / kg

Bu sene böğürtlenlerin başında yoktur. O yüzden 2015 yılı için gönderememekteyiz. 2016 için ön sipariş verebilirsiniz. İçinde glukoz, fruktoz şurubu ve katkı maddesi olan reçeller ile karıştırmayın.

ELDE BASMA TOKAT YAPRAĞI 

BU SENE YOK

3 KİLOSU 100 TL

Meşhur taze ve doğal tokat Erbaa üzüm yaprakları toplanır ve salamura olarak bidonlara basılır. İçinde sadece tuz ve yaprak vardır. Tamamen el yapımıdır. Fabrikasyon hiç bir şey satmamaktayız. Bidonların içinde tuz ve sudan başka bir katkı maddesi yoktur.

ORGANİK KUŞBURNU PEKMEZİ – MARMELATI 

BU SENE YOK

 Fiyatı 40 TL /kg

Tokat Reşadiye yaylalarında yetişen doğal dikenli kuşburnu bitkisinden tek tek kuşburnular toplanır. Bir teneke kuşburnu toplarsanız  1,5 – 2 kg pekmez elde edilir. Bir köy kadını bir günde en fazla yarım teneke kuşburnu toplayabilir. Pekmez veya diğer adıyla marmelatın yapımı da oldukça zahmetli ve külfetlidir. Pekmez yaparken de oldukça fazla odun yakılır. Minimum Sipariş 2,5 Kg

ŞEKERSİZ HORMONSUZ İLAÇSIZ 

ORGANİK YAYLA BALI ( Tokat yöresi ) 

BU SENE YOK

KİLOSU 80 TL

Kendimize ait 8 tane kovan ve köylülerden temin edilen doğal yayla balıdır. İlk bahar ayında arı aç kalmasın diye bir kez şeker verilir. Bu şeker ile arı beslenir asla bal yapmaz. Yöremiz soğuk olduğu için bu ilk pancar şekerini vermezsek arılar ölür. Çerçeve kaç kilo gelirse o gönderilir. Ortalama 2,5 – 3 kilo gelir.

Bunuda okumalısın !  İmplant kanser yaparmı ?

GÜNLÜK YAYLA YUMURTASI

BU SENE YOK

50 ADET 50 TL

Köyümüzde bulunan kendi tavuklarımız ve komşularımızdan yumurta satın alarak sizlere göndermekteyiz. Yumurta siparişi vermek isteyenler önceden haber vermek durumundadır. Zor biriktirdiğimizden önceden sipariş verilmektedir. Hayvanlar doğada solucan, ot gibi şeyler yerler. Ayrıca ek olarak mısır ve buğday veririz. En az 50 tane gönderilir.

TOKAT YÖRESİ EV YAPIMI KÖY ÇÖKELEĞİ

BU SENE YOK

Fiyatı 125 TL / 5 kilo

Yaylada beslenen 5 ineğimizin yaz sütünden yapılır. Son derece vitaminlidir. Protein miktarı çok yüksektir ve kalitelidir. Sporcular için doktorlar tavsiye etmektedir. Sündürme çökelek isterseniz bunu belirtmelisiniz. En az bir bidon sipariş etmelisiniz. Bu da 5 kg eder.

DOĞAL SİYEZ BULGURU

BU SENE YOK

6 KİLOSU 100 TL

Bilinen evcilleştirilmiş ilk buğdaydır. Genetiği değiştirilmemiştir. Bu bulgur ile yapılan pilavlar çocuklarınız için son derece faydalıdır. Organik olarak yetiştirilen bu buğdayı en az 6 kg olarak Türkiye nin her yanına gönderiyoruz.

DOĞAL KÖY TAVUĞU

BU SENE YOK

Tanesi 100 TL

Sipariş verdiğiniz an tavuk kesilir ve otobüse verilerek gönderilir. Sadece Ankara ve İstanbul otogarından almak isteyenler için geçerlidir. Başka yere gönderim yapılamamaktadır. Minimum 2 tavuk siparişi alınır. Bu tavuklar geç pişer ama çok lezzetlidir. Tamamen doğal ortamda büyürler ve doğal şekilde beslenirler.

( YÖREMİZİN PAZARINDA BİLE AYNI FİYATLARA SATILMAKTADIR AYNI FİYATA TÜRKİYE’NİN HER BÖLGESİNDE BU ÜRÜNLERİ TEMİN ETMENİZ GERÇEKTEN BÜYÜK BİR İMKANDIR )

Yüzde yüz köy ortamında ev yapımı kuşburnu pekmezi , alıç pekmezi, köy balı , köy peyniri, armut pekmezi ( tamamen organik dağda yetişen armut ) gibi ürünler mevcuttur.

Tokat’ın yaylalarında insan eli değmeden kendi kendine Allah tarafından büyüyen kimyasalın kokusunun bile bulaşmadığı yerledde Kiren ( Kızılcık ) , Kuşburnu, marmelatı  Böğürtlen , Alıç gibi meyvelerin PEKMEZ ( Bir miktar şekerli ) yada PULP ( Tamamen şekersiz ) KÖYDEN SOFRANIZA

Bunuda okumalısın !  Yağ yakıcılar zararlı mı?

Ürünler fabrikasyon olmadığından her sene belirli bir miktarda üretilmektedir. Kuşburnu bitkileri dağda kendiliğinden bitmekte ve tamamen doğaldır. Peynirle talebiniz üzere taze olarak hazırlanmaktadır.

Makalede adı geçen köyden kareler

BU ÜRÜNLER FABRİKASYON OLMADIĞI İÇİN STOK DURUMU FALAN YOKTUR SİZ SİPARİŞİNİZİ VERDİĞİNİZ ANDA EĞER PEYNİR İSTEMİŞSENİZ TAZE OLARAK HAZIRLANIR VE GÖNDERİLİR. PEKMEZLER İSE YAZ AYINDA YAPILAN ŞİŞELENMİŞ OLARAK HAZIRDIR.

ÖDEMENİZİ HESAP NUMARASINA YAPARSINIZ ÜRÜNÜNÜZ KARGO İLE ADRESİNİZE GÖNDERİLİR.

EĞER  İLÇEDEN OTOBÜSLE ULAŞIMI OLAN ANKARA YADA İSTANBUL ‘A ÜRÜNÜ İSTİYORSANIZ . İSTANBUL VE ANKARA OTOGARDAN ALMA İMKANINIZ VARSA BİR GÜN SONRA ÜRÜN ELİNİZDE OLUR 

BEN YERİNDEN ALMAK İSTİYORUM DİYENLER İÇİNDE TOKAT REŞADİYE İLÇESİNE YOLUNUZ DÜŞERSE HALİL DAYIYI ve CEVAHİR TEYZEYİ ARAYIP ADRES BİLGİSİNİ ALABİLİRSİNİZ.

İrtibat için : 0535 044 22 06 Cevahir Teyze ile görüşeceksiniz. 

Canım memleketimin güzel köylülerine elimden geldiğince bir iyilik olsun diye o güzelim yaptıkları el yapımı ürünlerini satmalarına bir nebze katkım olur diye düşünerek bu yazıyı yazıyorum.
İstanbul’da yada diğer büyük şehirlerde peynir diye yediğimiz kültürler, bal diye yediğimiz glikoz şurupları ve pekmez diye yediğimiz ne olduğu belirsiz ürünlere onca paralar veriyoruz. Organik ürün mağazalarında ise ürünler cep yakıyor. Benim Tokat ‘ımın güzel ilçesi Reşadiye ‘de ve diğer tüm Anadolu köylerinde ise köylüler yaptıkları beşer onar kilo peyniri yada pekmezleri neredeyse fabrikasyon ürün fiyatına bile satacak müşteri bulamıyorlar.
Bende bu nedenle belki bu ilanı okuyan okuyucularımdan köy ürünlerini sevenler vardır. Hem organik ürün buldum hemde uygun fiyata buldum diye sevinsin diye bu yazıyı karalıyorum. Yani burada hem köylümün elindeki üc beş kilo ürünü satılacak harçlık kazanacak hemde büyük illerde yaşayan köy ürünlerini özlemiş insanlarımız uygun fiyata bu köy el yapımı ürünleri temin edebilecekler.
RELATED ARTICLES

14 YORUMLAR

 1. Elimde Tokat’ın çam ormanlarının içinde yetişmiş, hiç bir katkı maddesi ilaç vs. olmayan %100 organik kendi ellerimde topladığım derin dondurucuda dondurduğum 4kg. taze kızılcık var. Ürünün devamı bir sonraki seneye kadar yok. İlgilenenler için telefon numaram 0544 206 04 08 Kilogram fiyatı 15tl. kargo ücreti size ait.

 2. Tamamen doğal GÜMÜŞHACIKÖY/AMASYA köy ortamında ailece yapmış olduğumuz şekerli,şekersiz olarak imal ettiğimiz kuşburnu ve kızılcık marmelatını , sağlıgına önem veren sevgili ANKARAlılara sunmaktan gurur duymakta olup ANKARA’DA ikamet emekteyim.(Ürünlerimizin tamamı Gümüşhacıköy’den gelmektedir.)Gezen tavuk yumurtası-KOLİ= 30 TL , Kabuklu ceviz-KG=25 TL,Kuşburnu marmelatı-Kavanozda-KG=20 TL,Kızılcık marmelatı-Kavanozda 0.5 KG=10 TL SAYGILARIMIZLA (İletişim No : 05435943675)

 3. Erzincan/kemah gölkaynak köyünden dogal kuşburnu Marmelatı kg fiyatı …25 tl….
  iletişim gökhan çetinkaya:0535 207 24 49

 4. Adapazarından köyde yetisen ot yiyen ineklerin sutunden organik peynir yapmaktayiz. siparisleri mumkum oldugunca karsilamaya calisiyoruz. mailden ulasabilirsiniz.

 5. sayın değerli firma yetkilisi
  firmamız bursada faaliyet gösteren HARPUT HOLDİNG/ maitürk kimya san dir
  firmamız ülke genelinde türkiye tarım kredi koop. büyükşehir Belediye ve sosyal tesislerine zeytin ve zeytinyağı satış firmalarına doğal ürünler satış firmalarna,kozmetikcilere ve benzeri firmalara uygun fiyat ve yüksek kalitede zeytin kolonyası ve benzeri kolonya çeşitlerinin üretimini yapmaktadır ilginizi çeker ise görüşmek ister iyi çalışmalar dileriz
  iletişim
  ömer yurten

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar