Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaGüvenlikDNS ile kısıtlama

DNS ile kısıtlama

İnternetin zararlarından çocuklarınızı korumak aklınızdaki kaygı bu. Bu zamana kadar anlattığımız DNS makalelerinde yasak sitelere nasıl girileceği üzerinde durmuştuk. Ancak konu çocuklar ve safi zihinler olunca. Batıl şeyleri tasvir , saf zihinleri idlal eder sözü çerçevesinde internetin zararlarından çocuklarımızı korumka için   OpenDNS kullanımını anlatacağız. Ekstra bir kurulum ve ücret gerektirmeyen farklı bir yazılım kullanmak zorunda kalmadan dns değiştirme yöntemi ile çocuklarımızı zararlı içeriklerden koruyabiliriz.

FamilyShield, herhangi bir program kurmadan OpenDNS in DNS leri üzerinden zararlı erişim ve müstehcen içeriklere erişimi direk olarak kısıtlıyor. Ayrıca malware, spyware gibi sistemlere karşıda koruma sağlıyor.

Evinizde kablosuz internet varsa ve bu interneti bilgisayar dışında cep telefonlarınız, Xbox, Wii ve DS gibi oyun konsollarınız da kullanıyorsa, FamilyShield bunların hepsine de birden koruma sağlayabilmektedir.

DNS icerik engelleme

DNS Ayarlarını Nasıl yaparız ?

Başlat > Denetim Masası > Ağ Bağlantıları > Yerel Ağ Bağlantısı > Özellikler > İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP) – çift tıklayın > “Verdiğimiz DNS sunucu adreslerini kullan”ı seçin >> ve aşağıdaki adresleri gösterildiği şekilde girin:

Yeğlenen DNS sunucusu: 208.67.222.123

Diğer DNS sunucusu: 208.67.220.123


OpenDNS site adresi :
http://www.opendns.com/
FamilyShield için adres :
http://www.opendns.com/familyshield/

Bunuda okumalısın !  Facebook eski görünümüne dönmek
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar