Salı, Mayıs 28, 2024
Ana SayfaSağlıkChampix ile sigarayı bıraktım

Champix ile sigarayı bıraktım

20 yıldır sigara kullanan birisi olarak en büyük hayalimdi sigarayı bırakmak .. Benim için bir buçuk ay öncesine kadar hayaldi. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile aldım Champix adlı ilacı ve başladım.

Öncelikle günlük 1,5 paket sigara içiyordum. Bu ilaçtan önce bırakın sigarayı bırakmayı sigarayı bırakmayı hayal dahi etmedim. İşte size gün gün sigarayı bırakma maceram.

1.GÜN

İlacın hiçbir yan etkisi olmadı. Hatta etkisi de olmadı. Sigara içmeye aynen devam

2.GÜN

Hala bir etki yada yan etkisi yok. İlaç sanki hafiften etki etmeye başlıyor.

3.GÜN

[ads1]

Hala bir etki yada yan etkisi yok. İlaç sanki hafiften etki etmeye başlıyor.

4.GÜN

Hala bir etki yada yan etkisi yok. İlaç sanki hafiften etki etmeye başlıyor.

5.GÜN

Hala bir etki yada yan etkisi yok. İlaç sanki hafiften etki etmeye başlıyor.

6.GÜN:

Yüksek Kalitede ( HD ) rüyalar görmeye başladım. O kadar güzel rüyalar ki sanki gerçekten yaşıyormuşsunuz gibi çocukluğunuzdaki rüyalara çok benziyor.

7.GÜN:

Sigaranın tadında sanki değişiklik mi oldu ne .

8.GÜN

Aa yıllardan sonra kabız oldum.

9.GÜN

Sigara günlük 1 pakete düştü enteresan.

10.GÜN

Akşam eve geldikten sonra sadece bir kac dal sigara ictim.

11.GÜN

Bugün yine bir buçuk paket sigara içtim.

12.GÜN

Eyçdi ( HD ) rüyalara son sürat devam.

13.GÜN

Sigarayı bırakmayı seçtiğim 14. günden bir gün öncesindeyim ama hala sigarayı bırakmaya dair hiç bir emare yok.

14.GÜN

Hadi canım sende öğlen oldu hala canım sigara çekmiyor. Ne oldu ki birden bre. Bugün hiç sigara içmedim. Aklıma dahi gelmiyor. Yanımda da içtiler bir gram canım çekmedi.

22. GÜN
Canım o günden bu güne hiç sigara çekmedi.

31. GÜN
Hala istemiyor canım . Ben sigarayı bıraktım galiba ya :)) Devam paketini de kullanıyorum.

Bunuda okumalısın !  Saç beyazlaması çözümleri

Değişiklik olursa yazacağım. Sizde champix ile sigarayı bırakanlardan iseniz yada bırakmayı düşünenlerdenseniz buraya yorum olarak yazın hislerimizi paylaşalım. Emin olan çok kolay bir şekilde sigarayı bırakacaksınız , hatta nefret edeceksiniz.

2017 yılı itibari ile hala sigara bırakma merkezleri ve hastanelerin ilgili bölümlerinde gerekli testler yapıldıktan sonra tamamen ücretsiz olarak eczaneden alabileceğiniz bir ilaçtır. Mutlaka doktora gidin ve bu alacı alın. Sigarasız günlere merhaba deyin.

RELATED ARTICLES

20 YORUMLAR

 1. Defalarca Champix aracılığı ile sigarayı bıraktım, en uzun bırakış sürem bir yıl oldu. Gaflet içinde yakılan bir sigara ile tekrar sigara içmeye başladım. Bu kez 29 Ekim 2016 günü champix kullanımımın 14. gününde tekrar sigarayı bıraktım. O günden beri o bir tek sigarayı içmedim ve içmemeye devam edeceğime inancım büyük.

 2. arkadaşlar 13-14.gün yani sigarayı bıraktığınız güne kadar pekbi farkedilir etkisi yok fakat bıraktığınız 14.gün misal kafada sigara isteyen nöronlara gidip pataküte dalıyor ve o isteği yok ediveriyor/bastırıyor. :))))) benim deneyimim bu şekile. canın sigara istiyor yada elin gidiyor ama yok bıraktım o kadar gündür ilaç alıyorum diyorsun yakmıyorsun. beyin bastırırsa; mahrumiyet kadar olmasada… ilaç müdahale ediyor sanki nikotin isteyen nöronlara. nikotin isteği asla kafasını tam olarak çıkarıp sesini duyuramıyor. derken herhalde böyle böyle 15-20günede bünye yeni düzene alışacaktır.

 3. Ben de champix ile sigarayı bırakmaya çalışanlardanım. Tüm yorumları okudum kimisine yan etki olmuş kimisine olmamış. Kimisine ilaç etki etmiş kimisine etmemiş. Ben bunun nedeninin istemek ve başarmakla olduğuna inanıyorum. Ben de bu ilaca başlarken korkuyordum. Evet bildiğin ondan ayrılmaktan o tadı alamamaktan korktuğumu hissettim. İlaca bile düşman başladım. Ama bugün 12. gün azaldı ya resmen benim günlük içtiğim sigara 1.5 paket iken 8e düştü. İstemedim mi istedim. deli gibi istedim hem de. ama çerezdi sakızdı mandalinaydı ona kadar saymaktı ne varsa yaptım. Bu yola çıkılıyorsa biraz acı çekilecek yani tümden ilaçtan beklememek lazım diye düşünüyorum. Yan etkisi var uykusuzluk kabızlık sinirlilik ama çok kafayı takmazsanız hafif atlatıyorsunuz kendimi çok dinleyen biri değilimdir o yüzden bence atlatılır rahat olmak lazım. Sonuç itibariyle çaba istiyor arkadaşlar kolay değil bunu bilin kolay değil ama sonucu muhteşem.

 4. bende champix ile sigarayı bırakanlardanım.16 yasımdan berı 16 yıldır içtim bu zıkkımı astım bronşit olmama rağmen hastanede hava almama rağmen yınede ıctım hamıle kaldım ıctım emzırdım yıne ıctım ınatla bırakmadım güya azalttım herseyım sıgaraya bağlıydı ve bu bende çok stres yaptı hayatımı sıgara yonetıyordu bu kadar aciz olmaya artık dayanamıyordum.Yanımda sigara içilse kokusundan rahatsız olurum bide böyle hassas yonum vardı.neysekı artık bunlar gerıde kaldı ilk sıgara bırakma polıkınlıgıne gıttım zyban verdı bana kullandım 1 hafta hıc bır fark yok aynen ıcıyorum tadıda aynı mıdem kazınıyordu sureklı ve başımda hep bır uğultu derken ılacı bıraktım buda olmadı diyerek.Sonra Cahmpixi duydum o kadar araştırdımkı okumadığım yer kalmadı bıde allen carr sıgarayı bırakma kıtabını aldım.kıtabımı okudum evet ben salağım bunu nıye ıcıyorumkı dedım ama yok olmadı bırakmadım son umut cahmpixe başladım 8.gune kadar cok etkısı oldu dıyemem ama o gun saatlerce aklıma gelmedı sıgara yaktım tadı berbattı bırakma gununu tabıkı 14.gun sectım ne kadar ıcsem kardır anlayışıyla 8.gunden sonra baktımkı ıcemıyorum sıgaradan bı kaç nefes cek sondur 13.gune geldım ertesı gun tamamen bırakmam lazım ama nasıl canım sıgara ıstıyor yakıyorum tat yok zorladım 6 tane ıcebıldım bıttı bu iş dedım son paketı bıle bıtıremedım ıcımden bır ses iç dedıysede ıcmıcem dedım banyomu yaptım tum kıyafetlerımı yenı yıkanmış olanlardan gıyındım ve artık sağlıklı güzel bır yasam benı bekler bağımlı degılım diyerek uyudum.sabah kalktığımda şükrettim çünkü canım hiç sigara ıstemedı.Bu ilaç kesınlıkle muhteşem.Alın için ve bırakın…

 5. Sigara içiyorsunuz ama herkez gibi bırakmak istiyorsunuz, olmuyor dimi leş gibi kokusu da cabası. Sizlere çok değerli önerim.
  CHAMPIX e başlamadan önce.
  * Mutlaka ama mutlaka sigara bırakmak için kafada ön hazırlık yapın
  * CHAMPIX almadan sigara bırakmayı deneyin yarım gün 1 gün başara bilirseniz 2 gün içmemeye gayret gösterin, sonuç ta çok zor olduğunu düşünüp içmek isteyeceksiniz . Lütfen için , en azından sigaranın insanı nerede zorladığını öğrenmiş olacaksınız. Nikotin krizi beyinde nasıl dayanılmaz hal aldığını öğrendikten sonra ki bunu bir kaç kez farklı aralıklarla yapmanızı öneririm ( 1 ay içinde 2 hatta 3 kez ) .
  *CHAMPIX in kesin çözüm olduğunu artık anlayacak ön tecrübeniz mevcut durumda , ilaçı alın ve üzerine mümkünse 8. gün bırakacağım yazı.
  *İlk sekiz güne kadar fosur fosur için , günlük limitinizi doldurun mulaka o günlük sigarayı tüketin.
  * Zaten artık 4 yada 5. günden sonra kendinizi sigara içmek için artık zorluyor olacaksınız . Zorlayın ve 8. güne kadar için.
  *8 gün kalktığınız da sigarayı bırakmış olmanın verdiği garip bir duygu soru işareti kafanızı kurcalayacak . Acaba olacakmı bugün diye . EVET olacak çünkü artık ilk ilaçsız denemenizdeki o sigara krizi beyninizde asla belirmeyecek, artık yenmeniz gereken günlük rütüel el alışkanlığınız.
  * Sigara sizi beyin olarak aslı rahatsız etmediğinden sigara aramayacaksınız aklınıza gelecek mutlaka gelecek ama kural basit aklınıza gelmesi demek içmeniz gerekiyor demek değil çok basit bir şekilde içmeden 15-20 günlere ulaşacaksınız.
  * artık 20. günden sonra özgüveniniz öeyle bir oturacakki Sigarayı bırakmanın verdiği o özgüvenle hapsızda deveam etmek isteyeceksiniz Ama siz bunu yapmayın hapa devam.
  ilk kuuda 28 günlük hap var. Bitince yenisini alın.
  * Almazsanız ne olur – Benim gibi günde ortalama 2.5 – 3 paket her gün sigara yiyen bir insansanız ve sigaranın sizi bitirdiğini fark ederek bıraktıysanız hiç bişi olmayac artık özgürsünüz.
  * Yok efendin kafada soru işareti var ehli keyif bıraktınız O zaman MUTLAKA ama MUTLAKA hapa devam.
  CHAMPIX ile inanın nasıl bıraktığınızı anlayamayacaksınız bile.
  Yeterki siz Bırakmak isyteyin mutlaka bu illet kurtulursunuz ama mutlaka .
  Ancak beklentinizi CHAMPIX den şu olmamalı – O ilaç sizin evinizdeki sigara paketini yok edip , kazara sizi verile sigarayı aldığınızda elinizi sarılıp o sigarayı kıramaz . Bunu siz yapacaksınız.
  Yaşım 44 – 24 yıl sigara içtim Cahmpix ile tek başlangıç pakaeti ile bıraktım 4 aydır İnsan olduğumu anladım Ohh beeeeee.

  Herkese Kolay Gelsin

 6. Ben aktif bir instagram kullanıcısıyım ve inanın bana sırf bu hizmet için kendime buna uygun bir telefon aldım. Çok keyifli, yenilikçi bir program, en azından bir göz atın derim.

 7. mrb benım bu gun sıgarayla son gunum haplara devam yan etkılrının hıc bırını gormedım ancak sunu hıc bı yerde goremedım bu hap alkol le etkılesıyormu sadece pazarları alkol alıyorum sıkıntı olur mu

  • Şahsen asla alkol tüketmedim ve tüketmeyeceğim. Ancak Doktor arkadaşım alkol ile kesinlikle kullanılmaması gerektiğini söylemişti.

 8. Yukarıdaki yazımı okuyunca sigarayı bıraktığımı sanmayın. NE OLUYORSA ONDAN SONRA İÇİLEN İLK SİGARA da oluyor ve bıraktığınız yere tekrar dönüyorsunuz Bende öyle oldu . Kışları bırakıyorum Champix le baharın tekrar başlıyorum. 2013 Kasımında tekrar denedim ve Mayıs başında yine bir sigara içerek tekrar içmeye başladım.
  KAHROLSUN BU LANET ŞEYE, ne diyeyim başka.

 9. slm ben 14gün önce başladım ilacı içmeye ama yenede sigarada ne bi azalma oldu nede bırakabildim acaba yanlış giden bişeylermi var yardımcı olursanız iyi olur

 10. 1992 senesinden beri hergun 1 paket sigara icen biriydim, oglumun israrlari karsinda birakmayi kabul ettim ve 1 ay once basladim ilaci kullanmaya. ilk 2 haftada ictigim 1 paket sigara. 14ncu gun biraktim, hala da icmedim. Umarim 12 hafta sonunda tamamen kurtulmus olurum.
  Yan etki olarak, uyku ve uyku bolunmesi bende de var.

  Selamlar

 11. 2011 yılı Aralık ayında CHAMPİX ile tanıştım. 14 gün sigara içtim ve son gün son sigaramı içip söndürdüm. O son sigaram oldu. İki ay boyunca ilacı kullanmaya devam ettim. Yan etki olarak : Yoğun rüyalar görüyordum ve uykumda bölünmeler oldu. Yedi ay boyunca sigara içmedim. Arkadaşlarımın ne olacak bir sigaradan ne çıkar teklifleriyle içmeye başladığım ilk sigaradan sonra birer ikişer kaçak olarak saklı sigara içmeye başladım. Bu sigaraları içtikten sonra bir ay içerisinde ben günde iki paket sigara içmeye başladım. Günde içilen bir sigaradan iki paket sigara içiciliğine giden yol çok kolay ve kısa oluyor. O NEDENLE SİGARAYI BIRAKTIKTAN SONRA BİR TEK SİGARA DAHİ İÇMEMEK GEREKİYOR. Ben tekrar Champix ‘ e başladım fakat bu kez fayda etmedi ve bırakamadım. Neden bırakamadığımı bilmiyorum. İlaç sahtemi diye düşündüğüm oldu.
  2012 yılının Aralık ayında tekrar Champix kullanmaya başladım. Bu kez 8. Günde sigarayı bıraktım.
  İki aydır kullandığım Champix nedeniyle net rüyalar görüyorum ve bazı geceler uykusuz kalıyorum.
  Herşeye rağmen, Sigara içmiyorum. İlacımı bir ay daha kullanacağım ve bundan sonra ağzıma bir sigara dahi koymayacağım. Burada sırası gelmişken bir fıkra anlatayım :
  İki adam trende aynı kompartmanda seyahat ederken birisi devamlı püro içiyormuş ve ötekisi de dumandan nefret ediyormuş. Püro içen tuvalete gidince bunu fırsat bilen öteki kutuda bulunan bütün püroları götüne sokup sokup kutusuna geri koymuş. Bizim tiryaki gelince bir püro yakmış ve öff bok kokuyor bu deyip püroyu pencereden dışarıya atmış. Derken öbür püro, öteki püro hepsi bok koktuğu için atmış ve içememiş. Aradan yıllar geçmiş bizim iki adam tekrar trende karşılaşmışlar ve biribirlerini tanımışlar. Biri bizimkine demişki geçen yolculuğumuzda sen çok püro içiyordun ne olduda içmiyorsun diye sormuş.
  O da :Sorma kardeşim o seyahatte pürolar bana bok gibi koktuğu için ben püro içmeyi bıraktım demiş
  Ötekisi ise : Bende o seyahatten sonra başladım cevabını vermiş.
  HAYAT DENİLEN BU YOLCULUKTA HEPİNİZE BİR TEK DAHİ SİGARASIZ GÜNLER DİLEKLERİMLE. Hoşçakalın.

 12. slm ben dr.kontrolu altında tedavi ve tahlillerimi yaptıktan sonra campix önerildi ve aldım kullanmaya başladım bende kendimce 12. günü bırakma olarak ayarladım 12.gun sonu hala sigara içiyorum ve okdarda etkisini görmedim bu böyle 1 ay devam etti ilacımı bitirdim ama hala canım sigara istiyordu ve tekrar ilaç almadım sigaraya devam ettim halada içiyorum….ama bırakmakta istiyorum doğrusu…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar