Perşembe , 17 Eylül 2020
Ana sayfa » Gezi Notları » Ankara-Konya hızlı treni merak edilenler

Ankara-Konya hızlı treni merak edilenler

Benimde sıklıkla kullandığım Ankara – Konya ve Konya – Ankara hızlı tren hattı ile ilgili olarak bildiğim bazı ipuçlarını paylaşmak istiyorum.

Ankara konya hızlı tren ile kaç saat sürmektedir.

Toplam yolculuk 1 saat 15 dakika sürüyor. Bu gerçekten mükemmel bir hız aynı yolu kendi arabanız ile 4 , otobüs yolculuğu ile ise 5 saatte yapabilirsiniz.

2015 Ankara konya hızlı tren ücretleri ne kadar ?

Yetişkinler için 2015 yılı için ücretler  27,50 TL dir.

Rezervasyon yapmak veya bilet almak nasıl yapılır ?

https://yolcu.tcdd.gov.tr/view/eybis/tnmGenel/tcddWebContent.jsf adresinden isterseniz rezervasyon yapabilir isterseniz bilet satın alabilirsiniz.

Hızlı tren saatleri

Tren saatleri ve seferleri hakkında detaylı bilgi almaki için http://www.tcdd.gov.tr/yuksek-hizli-tren+m96 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yolculuk tecrübem :

Saatte  250 kilometre hıza çıktığını görünce insan inanın gurur duyuyor. Ayrıca son derece rahat ve lüks koltukları var. Yolculuk esnaında rahatlıkla lavabo ihtiyacınızı giderebiliyorsunuz. Trende bulunan ücretsiz internetten de dilediğiniz gibi faydalanabiliyorsunuz. Zaten gözünüzü açıp kapayana kadar yolculuk bitiyor. Kesinlikle bu yolculuğu bir kezde olsa yaşamalısınız.

 

 

Toplam Puan

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Ballıca Mağarası

Tokat Anadolu ‘nun eşsiz şehirlerinden biridir. Şehir merkezinin tarihi ve doğal güzellikleri sayılamaz niteliktedir. Osmanlı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir