Salı , 28 Eylül 2021
Ana sayfa » Güvenlik » Açılış sayfası virüsü temizleme

Açılış sayfası virüsü temizleme

Ücretsiz bir yazılımı yükledim geri kaldırdım ancak Firefoxİnternet Explorer ve Google Chrome açılış ana sayfam ve arama motoru çubuğundaki arama motoru değişmiş ve Snap.do adlı bir sitede arama yapıyordu.

İnternet Explorer, Chrome ve Firefox’ta Ana sayfa yı değiştirmek istediğimde değişmiyordu ve kilitlenmişti. Snap do ve diğer tüm açılış ana sayfasını değiştiren Coupon Buddy, Deals Plugin, MSLIL/Injector ve daha yüzlerce arama sayfanızı ve giriş sayfanızı değiştiren başa bela yazılımlardan bir kaç adımda kurtulmak çok kolay.

Spyhunter ile ana safyayı değiştiren virüsü temizlemek :

Bu zararlı yazılımlar isterseniz 3. parti bir yazılımla isterseniz de elle temizlenebilirler. Program kullanmak isterseniz malware temizleme konusunda kaliteli programlardan birisi olan SpyHunter programını öneririz. Elle temizlemek isterseniz aşağıdaki yazılımları uygulamanız yeterlidir.

spyhunter-malwaretemizleme

Ana sayfayı değiştiren virüsleri elle silmek :

1- Öncelikle yüklemiş olduğunuz yazılımın program ekle kaldır bölümüne gelerek tüm eklentilerini kaldırdın. Eklentilerini ve arama ile ilgili varolan tüm yazılımlarını kaldırın.

2- Başlat , Çalıştır, Regedit yazıp entera basın. Ve arama çubuğunda hangi adres gözüküyorsa yani hangi sayfada arama yapıyorsa Örn. snap.do bunu aratarak bulduğunuz tüm satırları silin.

3- İnternet explorer ve firefox için arama motoru hızlandırıcıları bölümündeki google , bing haricindeki tüm hızlandırıcıları silin.

arama-motorlari-listesi-temizleme

4- Firefox ta abuot:config yazarak aşağıdaki satırları bulun ve sağ tıklayıp resetle deyin.

firefox-abotconfig-virus-temizleme

Resetle dediğinizde aşağıdaki  gibi gözükmelidir.

snap-do-firefox-silme

5-Firefox eklentiler bölümüne girerek başlangıç sayfanızı değiştirecek ve arama motorunu değiştirecek tüm eklentilerini kaldırın. Sadece bildiğiniz eklentiler kalsın

 

firefox-malware-eklenti-kaldirma

Aşağıdaki videoda adım adım yukarda yazdığımız aşamaların uygulamalı olarak yapılışını izleyebilirsiniz.

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 4 Average: 5]
Bunuda okumalısın !  MEB yasaklı sitelere giriş 2019

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

MEB yasaklı sitelere giriş 2019

İnternet üzerinde yaptığımız araştırmalar sonucu sertifika yükleme işlemi sonrasında meb engelini kaldırma ve Milli Eğitim bünyesinde faaliyet gösteren okul, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir