Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaKültür70 TL ye hayat kurtarmak

70 TL ye hayat kurtarmak

Afrika da son yılların en kurak mevsimimin yaşandığı ve insanların halen açlıktan, susuzluktan, sıcaktan aleni olarak sokaklarda öldüklerini sanırım duymayanımız yoktur.

Bununla ilgili neler yapabilirim diye düşünenlerdenseniz. Asgari ücretle çalışıyorsam bile 70 TL beni öldürmez en azından suyum ve ekmeğim var diyenlerdenseniz. Açlıktan , susuzluktan ölebilen insanlar var mı Aman Allah’ım diyenlerdenseniz. İlaç kutularının üzerinde yazan TOK KARNA kullanılır ibaresinin bu insanlar için geçerli olmadığını hissediyorsanız.

2013 ‘ün ramazan ayındayız. Belki de iftarda nasıl yemeklerin hayalini kuruyoruz. Marketlere gidip yığınla alışveriş yapıyoruz. Ya açlıktan ölmek üzere olan insanlara neler yapabileceğimizi düşünüyor muyuz ?

Bu resme baktığınızda yüreğiniz kanıyorsa.

afrika aclik yardim

Afrika’da gördüğümüz manzaralar karşısında, elimize cebimize atmıyorsak, kendimizi sorgulamamız gerekiyor. Üzerine konmuş sineği kovalamak için mecali olmayan çocukları görüp de etkilenmemek insanlığımıza ve müslümanlığımıza sığmaz. Arap dünyası ise Afrika’da yaşananlara seyirci kalıyor. Saltanatlarını korumak, oğullarına daha fazla mal bırakmak konusunda birbirleriyle yarıştıkları için Afrika’daki yaşananlara bakmıyorlar bile.” Futbol, Sayısal Loto, Kadınların boy boy çıplak resimlerini gösteren gazeteler ve keza aynı türden programlar mı ilginizi çekiyor. Bırakınız ölsünler mi diyorsunuz. O zaman bu siteyi hemen şu an terk edin.

Ama ben bu kadar vicdansız insanların bu yeryüzünde yaşayabileceğine ihtimal vermiyorum en azından bizim vatanımızda bu kadar acımasız insalar yoktur.

LÜTFEN BUNLARDAN BİRİNİ YAPIN

Açlıkla , susuzlukla mücadele eden Afrika ve Somali halkı için ne yapabiliriz? Nakit yardımında bulunmak için  https://secure.ihh.org.tr/?quick=191&language=t

yada

Siz de aylık 70 TL karşılığında Somalili bir yetimin aylık bütün masraflarını karşılayabilirsiniz. http://www.ihh.org.tr/yetimtalep/

yada

“afrika” yazıp 3072’ye göndererek açlığın vurduğu Afrika’ya 5 TL bağışta   bulunabiliriz ( İHH )

yada

Tüm operatörlerden 2868’e boş mesaj ile 5 TL’lik bağışta bulunabilirsiniz ( KIZILAY )

Bunuda okumalısın !  On parmak hızlı yazmak

 

RELATED ARTICLES

1 Yorum

  1. Çok yerinde, tadında bir yazı olmuş. Ben uzun bir süre ciddi bir kurumun peşinde dolaştım durdum, yardım istedim, yardım ettim. Bunlar çok önemli değerler, lütfen bu yazı gibi daha fazlalarını yazın, ve insanların vicdanlarına el atın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar