Ana sayfa » Yazılım » Video netleştirme programı

Video netleştirme programı

Geçenlerde bir hırsızlık olayı ile ilgili olarak adli birimlere yardımcı olmam istendi. Görüntülerde hırsızlık yapan aracın görüntüsü vardı fakat plakası net olarak okunmuyordu.

Bu nedenle araştırma yaptım ve video görüntüsü netleştirme yapmak için ücretsiz ve en kaliteli aracın Virtual Dub ve bu program ile kullanılan eklentilerle yapılacağını anladım.

Malesef aracın plakasını yine okuyamadım ancak gözle görülür bir netleştirmeyi bu program ile bedava olarak yapabildim.

Virtual Dub programı ile video netleştirme :

Virtual Dub programı tamamen ücretsiz bir programdır. Virtual dub ile birlikte kullanacağımız video görüntüsünü ve kalitesini gözle görünür oranda artıran filtrenin adı MSU denoising filter eklentisidir. Bu filtrede program gibi tamamen ücretsiz. Filtreyi kullanabilmek için virtual dub ın plugins klasörüne kopyalamanız yeterlidir.

Daha sonra programı çalıştırıp Filter -> Add -> MSU Denoiser filtresini seçerek eklentiyi kullanabilirsiniz. Her türlü uzantıyı destkekleyne bu program ile video görüntü kalitesi artırılabilir daha net bir görüntü elde edebilirsiniz.

video görüntü netleştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Virtual Dub programı indirme :

http://www.virtualdub.org/download.html

MSU denoising filter eklentisi indirme sayfası :

http://www.compression.ru/video/denoising/index_en.html

Güncel bir eklenti olan  noise remover eklentisini de deneyebilirsiniz

http://www.compression.ru/video/denoising/src/msu_denoiser.zip

ProDAD ProDrenalin

Yazılarıma göz atarken bazılarını da güncelliyorum. Yeni çıkan ProDAD ProDrenalin video görüntüsü düzeltme ve daha net hale getirme yazılımının da oldukça başarılı olduğunu gördüm.

http://www.prodad.com/home/trial,l-us.html

Super Easy Video Booster

Son olarak video görüntüsünü optimize etmek için yapılmış kaliteli programlardan birisine daha yer verelim. Super Easy Video Booster programı ile gerçekten kolayca görüntüleri optimize edebilirsiniz.

https://www.supereasy.net/en/usd/pin/0009/products/SuperEasy-Video-Booster

Stoik video enhancer

2015 yılı için oldukça harika ve güzel bir video görüntü kalitesi artırma yazılımı. Kalitesi düşük ve bozuk videoları bir kaç basit adımla iyileştirebilirsiniz.

İsterseniz bunları okuyun !

Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplama

İLKÖĞRETİM VE LİSE ORTALAMA HESAPLAMA Android akıllı telefonlarda kullanım için E-okul not ortalama hesaplama prorgamı …

4 yorumlar

  1. samsung grand neo kullanıyorum videoyu düzeltme programı varmı nasıl indirebilirim yardımcı olursanız sevinirim çok önemli benim için

  2. on numara

  3. Mrb;program çok güzel fakat anlayamadığım birşey var.Eklentiyi indirip daha sonra plugins klasörüne attım sonra programı çalıştırıp yukarıda yazdığınız gibi eklentiyi seçtim fakat eklentiyi seçtikten sonra ” File komutunu seçip oradan da Open Video File’den videoyu seçtim daha sonra video netleştirme için nasıl bir yol izleyeceğim.Onu da yazabilir misiniiz? İngilizce olduğu 2 saat uğraşmama rağmen çözemedim.

  4. arkadaşım linke tıkladık ama bir türlü olayı çözemedik bir sürü link ve programlar var indireceğimiz dosyayı ve filitreyi bana meilden yollaya bilirmisin yada burdan tek link olarak eklersen inrelim bir sürü dosya açılıyor arkasındanda bir kaç tane daha çıkıyor valla çözemedim gitti
    çocukları cepten kayıt yapmıştım video çok bozuk gösteriyor onu düzeltecektim şimdiden ilgine teşekkürler saygılar . bu mesajı eklediğim e postam şahsıma aittir buna yaza bilirsin saygılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir