Ana sayfa » Mobil » Kolayca mobil uygulama yapmak

Kolayca mobil uygulama yapmak

İnternet ‘in hızla mobil alana yönelmesi ile birlikte mobil uygulama alanında ciddi hareketlilikler olmaya başladı. Bizde bu yazımızda kolay, hızlı ve ücretsiz bir şeklide mobil uygulama nasıl yapılır araştırma olarak yayınlamak istedik.

Tabii ki online olarak hazırlanan mobil uygulamalar özel yazılımcılar tarafından hazırlananlar kadar stabil olmayacaktır. Hızlı bir çözüm ve alternatif olarak değerlendirilebilir. Örneğin bir siteniz var ve sitenin responsive ( mobil uyumlu ) halini hızlı bir şeklide mobil uygulamaya dönüştürmek istiyorsunuz. Yazılım firmalarına tonla para ödemenize gerek yok. Sitenizi mobil uygulamaya önerdiğimiz araçlar sayesinde hızla çevirebilirsiniz.

Online mobil uygulama oluşturma araçları :

Hem android hem de ios için ücretsiz ve online uygulama geliştirme sistemlerini olabildiğince eklemeye çalıştık. Tabiki bir çok sitenin hem ücretli hem ücretsiz seçenekleri bulunmaktadır. Siz ücretsiz versiyonları deneyerek bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
  1. Mobill Roller mobil uygulama oluşturucu, Türk Projesi diye ilk sıraya yazdık. Ancak kendi araştırmalarınızı yaptıktan sonra kullanmaya karar verebilirsiniz. Ücretsiz sürümü bulunan sistem ile üyelik , sitenizin responsive halinin mobil uygulama haline getirilmesi gibi şeyler yapabilirsiniz. Hem ios hem de android desteği bulunmaktadır.
  2. Goodbarber : Türkçe ve kolay arayüzü gerçekten heyecan verici özellikler içeriyor. 3 kolay adımda mobil uygulamanızı oluşturabilirsiniz. Gerek kendi siteniz için gerekse reseller paketi ile müşterileriniz için kazanç ortaklığı şeklinde çalışabilirsiniz. Aynı şeklide android ve ios market için desteği bulunmaktadır. Apk dosyasını bilgisayarınıza da indirebilirsiniz. Müşteri sadakat deneyimi eklentisi, chat uygulaması gibi harika ekstra özellikleri ücretli olarak kullanabilirsiniz.
  3. Appery.io : Windows, iOS ve Android için uygulama geliştirebileceğiniz bulut tabanlı bir mobil uygulama oluşturucudur. En düşük paketi 60 dolar gibi yüksek rakamardan başlamaktadır.
  4. Appsbar  : Windows, Blackberry, iOS ve Android desteği bulunan ücretsiz bir online app oluşturucu sistemdir. Üye olarak deneyebilirsiniz.
  5. Kinetise : Ücretsiz kullanım seçeneği de bulunan bir diğer alternatif android ios uygulama oluşturucu araçtır.
  6. iBuildApp : Reseller seçeneği de bulunan ve 23 dolardan başlayan paketler ile online olarak internet üzerinden mobil uygulamanızı oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz ve ücretli mobil uygulama geliştirme araçlarını test ederek hangisini kullanacağınıza karar verebilirsiniz. Uygulama geliştirmesi bittikten sonra google play de yayınlamak için developer hesap başvurusu yapmanız gerekir. https://play.google.com/apps/publish/signup/# adresinden  25 dolar ödeyerek kayıt yaptırabilirsiniz. Developer hesabı olmayanlar uygulama marketine apk yükleyemezler. Apple tarafından oluşturulan uygulama marketi app store ‘a uygulamak yüklemek için kayıt adresi https://developer.apple.com/app-store/ ‘dir.  Mobil uygulamalar üzerinden reklam modelli gelir elde etmek ve para kazanmak için Adsense Mobil reklamlarını kullanabilirsiniz.

Umarız faydalı olmuştur.

İsterseniz bunları okuyun !

Afad 112 kanalını aktif etme

AFAD tarafından cep telefonuma aşağıdaki SMS mesajı gönderildi. Peki 112. kanal ne demek ve bu acil …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir