Ana sayfa » Alışveriş » Gürcistan ‘dan araba almak

Gürcistan ‘dan araba almak

Son zamanlarda trend olan gürcistan üzerinden ucuz araba getirme konusuna giriyoruz.  İstanbul, Ankara, İzmir veya Türkiye’nin her hangi bir yerinden yola çıkarak Gürcistan sınırına dayanmak ve doğru Batum ‘un, Tiflisi ‘in yolunu tutarak, hem otel rahatlığında tatil yapmak hemde bu arada en lüks arabaları, otomobilleri çok ucuz fiyata almak hakkında bilgileri sizinle paylaşacağız.

Artık yabancı plakalı araçların 6 ay yerine 2 yılda ( http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/11/20151114-22.htm ) bir giriş çıkışlarının uzatılmış olması bu sektörü biraz daha geliştirdi diyebiliriz. Çoğu araçlarda Yüzde 100 – 150 oranında indirim oranı olması Gürcistan, Bulgaristan gibi Avrupa Birliği ülkelerden misafir araba satın almak için en çekici sebepler arasında yer alıyor.

Gürcistan’dan güvenli araba satın alma rehberi

En başta aşağıdaki bilgileri net olarak bilmeniz gerekiyor. Bu bilgilere sahip olduktan sonra insanların boş konuşmalarına artık kulak asmayacaksınız. Yurtdışından araba getirmek mantıklı mı , bu yorumlar size yön verecektir. Gürcistana alternatif olarak Avrupa Birliği ülkesi olması hasebi ile Bulgaristan’dan araba alma yöntemlerini de araştırabilirsiniz.

gurcistan-araba-getirme

Olumsuz yönleri :

 • Satın aldığınız aracı Türkiye ‘de vekalet sistemi ile kullanabileceksiniz.
 • Satın aldığınız lüks araç sizin isminize olmayacak.
 • Arabayı sizin adınıza satın alan kişi tüm işlemleri yaptıktan sonra Gürcistan – Türkiye sınırından sizi geçirecek ve 2000 doları rüşveti aldıktan sonra ülkesine geri döneciktir.
 • Siz her iki yılda bir bu kişi ile buluşmak ve yine rüşvet ödeyerek arabanın işlemlerini yaptırmak durumundasınız.
 • Aracı Türkiye ‘de satamazsınız. Türkiye ‘den yabancı uyruklu araç satın alamazsınız. Yani aracı sadece satın aldığınız ülkede geri satabilirsiniz.
 • Son zamanlarda internet üzerinde oluşan dolandırıcılara sakın itibar etmeyin. Biz aracı satın alıp size Trabzon ‘a kadar getiriyoruz. Siz bizi Trabzon ‘da bekleyin gibi ısmarlama servislere sakın para ödemeyin.
 • Aracı araç sahibi ve 1. derece aile fertlerinden başkası kullanamaz
 • Bu araçlar ile ticaret yapmak, kiraya vermek mümkün değildir.

Avantajları :

Sponsorlu Bağlantılar
 • MTV vergisi ödemezsiniz
 • Egsoz pulu almazsınız
 • Yıllık muayene sorunu olmaz
 • Türkiye de çok yüksek fiyatlara satılan Mercedes, Bmw, Jeep, Hummer gibi yüksek kaliteli arabaları ucuz fiyatlara alabilirsiniz.
 • Firma sahibi birisi iki yıllığına orta segment bir araba kiralasa bu yaklaşık 30 – 35 bin Tl eder aynı fiyata Gürcistandan çok lüks bir araba satın alabilir. Bu tür durumlarda çekici hale gelmektedir.

Gürcistandan araç getirme aşamaları : 

 1. Gitmeden önce öncelikle yanınızda iyi pazarlık yapan ve dil bilen birini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 2. Yanınızda iyi bir araç tamir ve bakım ustası götürün
 3. Gürcistanda güvenebileceğiniz bir kişi bulun ,arabayı bu kişi üzerine alacaksınız
 4. Güvenli firmalar listesinden bir firma ile fiyat konusunda anlaşın.
 5. Gürcistanlıya ne kadar para ödeyeceğinizi anlaşın. Ve aranızda resmi bir muamele yapın.
 6. Aracı Türkiye’de 2 yıl boyunca kullanıp her 2 yılda bir giriş çıkış yapmanız gerektiğinden bu kişi ulaşılabilir olmalıdır.
 7. Türkiye’de araçlara zorunlu sigorta yaptırabilirsiniz. Aynı şekilde kasko da yaptırabilirsiniz.
 8. Satın aldığınız aracı 2 yıl sonra eğer düzgün kullanmışsanız aynı değerine yada bir kaç bin dolar aşağısı bir fiyata rahatlıkla gürcistanda satabilirsiniz.

Gürcistan’da lüks otomobil fiyatları neden ucuz ?

Cevabı basit. Gürcistan Avrupa’ nın ikinci el lüks otomobil çöplüğüdür. Bu ülkeden de bizim gibi ülkelere satış işlemi gerçekleştirilmektedir.  Ayrıca bu ülkede vergi oranlarının da ülkemize göre düşük olması çok lüks arabaların uygun fiyata satılmasına neden olmaktadır.

Özellikle Gürcistan ile vizesiz geçiş kolaylığı sağlanmasından sonra vizesiz geçiş noktasında Türkiye ‘den ciddi bir talep olmaktadır. Türkiye ‘den günü birlik gezi düzenleyenler, sadece benzin deposunu doldurmak için Artvinden giriş çıkış yapanların sayısı hiç de azımsanacak miktarda değildir. Bunların üzerine bir de son iki yılıdr yükselen trend ucuza araba ve otomobil sahibi olma hayalidir. Dikkat edilmesi gerekenler, avantajlar ve dezavantajları bu yazımızda sizinle detaylı olarak paylaşıyoruz.

Gürcistan araba galeri ve ilan siteleri

İnternet üzerinden her hangi bir alışveriş yapmanızı önermiyoruz. Sadece fiyat araştırması yapmak için kullanın. Aşağıda en kaliteli ve kapsamlı ikinci el lüks araba galerisi internet sitelerini listeliyoruz.

 • https://autopapa.ge/tr
 • http://www.autoscout24.com.tr/

Yazının devamı geliyor….

İsterseniz bunları okuyun !

Müşteri hizmetleri

Türkiye ‘de sık kullanılan marka ve firmaların iletişim bilgilerinin ve şikayet , öneri yapılacak ulaşım …

4 yorumlar

 1. Mert İnan +9053739617** Whatsapptan Çekinmeden iletişim kurabilirsiniz .

 2. Murat merhaba , bi irtibata geçebilirmiyiz seninle ?
  0545208onbeşsıfıryedi

 3. Arkadaslar eşim gurcistan vatandaşı olup ankarada ikamet ediyoruz. Araba getirme hakkımız var ve ankaradan benzer şekilde araba almak isteyen varsa ucretini alarak yardımcı oluruz. Arabalar tiflise yakın olan rustaviden alınmasını beraber giderek yardımcı olurum. Hem çeşit fazla hem uygun fiyata. Alırken kazanacaksınız yani. En önemli yanı gurci kayınpeder ve akrabalarım kazık yemenizi veya kandırılmanıza engel olacak. Ankaradan ararsanız yardımcı olurum. Murat

 4. Gerçekten detaylı ve yararlı bir bilgilendirme olmuş fakat vekalet olayı ve daha birçok detayda üzgünüm ama bilgisizliğiniz söz konusu . Vekaletli araçları Türkiyede kullanamazsınız bunun için aracı Gürcistanda sizin üzerinize yapıyorlar . Rüşvet dediğiniz olay da aracı alırken size kefil olan gürcünün sizin garantiniz olması için ödediğiniz miktar . Bu miktara şöyle de diyebiliriz aracı alan vatandaş aracı getirmeyipde parçalarsa falan gürcistan bu kefil olan gürcü arkadaşa giydiricektir her konuda . Dolandırıcılık konusuna da gelirsek gerçekten katılıyorum inanılmaz bir pazar kurdu Batumda galericiler özellikle . Aracı aldırıp daha sonra çıkış yapamaz kusura bakmayın muhabbetinden sonra verdiğiniz paraya geçmiş olsun . Eğer gerçekten niyetliyseniz autopapa.com a girin araçların fiyatlarına bakın ki fiyatlar batuma göre neredeyse %30 daha uygun . Batum hakkında herhangi bilgilendirme veya vip tur ve organizasyonlarınız için çekinmeden whatsapp üzerinden yazabilirsiniz .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir