Ana sayfa » Bilgisayar » Bilgisayarda hızlı dosya arama programı

Bilgisayarda hızlı dosya arama programı

Dosya arama programı denince ilk akla gelen Windows’un içinde gelen tümleşik arama yazılımıdır. Ancak ben oldum olası Windows arama yazılımlarını pek sevemedim. Bu nedenle Avafind ,Everything, Master Seeker gibi 3. parti yazılımlar kullandım.

Sizlere bu programlar arasında tavsiye edebileceğim en hızlı ve kullanışlı , windows ortamında çalışan masaüstü dosya arama programı olarak Master Seeker programıdır. Pogramı http://www.master-seeker.com adresinden indirebilirsiniz. MasterSeeker’i diğer yazılımlardan ayıran fark öncelikle ücretsiz olmasıdır. Ayrıca hızlı bir şekilde bilgisayarınızdaki dosya yapısını hafızasına alır. Ve sonrasında yaptığınız bilgisayar içi aramalarda bu sonuçları hızlı bir şekilde size sunar.

windows-hizli-klasör-arama-MasterSeeker

Sponsorlu Bağlantılar

Metnin içinde geçen kelimeleri dahi bulabilen yazılım ile isterseniz arama sonuçlarını belirli kriterlere göre sıralayabilirsiniz. Bu kriterler arasında dosya adına göre sıralama, tarih sırasına göre sıralama gibi seçenekler mevcuttur. Programın türkçe desteği olmamakla birlikte bu hali ile bile dosya ve klasör aramalarında son derece başarılı olması bu dezavantajını ortadan kaldırmaktadır.

Ayrıca prorgam windows’un bütün sürümleri ile uyumlu olarak çalışmaktadır. 32 bit ve 64 bit işletim sistemleri için farklı indirme seçenekleri mevcuttur.

MasterSeeker

Umarız windows’un arama sistemine alternatif olarak size sunduğumuz bu program ‘ı etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

 

İsterseniz bunları okuyun !

Cmd komutları

Cmd ‘yi bilgisayar dünyasına MS-Dos ile giriş yapanlar çok daha güzel kullanır. Ms Dos ta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir