Pazar , 21 Ekim 2018
Ana sayfa » Bilgisayar » Aynı anda kablolu ve kablosuz bağlantı

Aynı anda kablolu ve kablosuz bağlantı

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 1 Kişi oy verdi Ortalama puan: 5,00.
Loading...

Uzun süredir araştırdığım bir bilgisayardan aynı anda hem kablolu bağlantıyı hemde kablosuz bağlantıyı aktif olarak kullanmak mümkünmüdür sorusunun cevabını burada sizlerle paylaşacağım.

Benim gibi kablolu bağlantı üzerinden intranet servisi gibi bir sistem kullanıyor iseniz , kablosuz alıcınız ile normal internete , kablolu bağlantınız ise intranet uygulamalarınızı çalıştırıyorsunuzdur. Peki iki bağlantıyı aynı anda kullanmak mümkün mü ?

Kablolu ağ ile kullandığınız uygulamalar yerel ağ geçidi ile server’a ulaştığından kısıtlı bir internet ile karşı karşıyasınız. Çoğu siteye giremiyorsunuz ve engelli bu çok can sıkıcı bir durum. Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bir yandan intranet uygulamalarımı çalıştırırken bir yandan da internette gezinmek istiyordum.

Ancak yaptığım araştırmalarda Windows ‘un aynı anda bağlantıya müsade etmesi mümkün değil. Bridge checker gibi programlar ile bağlantılar arasında geçiş yapabilirsiniz ki bunun için para ödemeye gerek yok. Şu ana kullanıyor olduğunuz internete girmek isterken yerel ağ bağlantısını devre dışı bırakıp kablosuzu aktif etmek. İntranette çalışmak istiyorsanız kablosuz bağlantıyı devre dışı bırakıp, yerel ağ bağlantısını aktif etmek. Ve iki ayrı browser kullanarak birine kablosuz ile girebilecek şekilde proxy siz ayar yapmak diğer browserda da kablolu bağlantı ile işlemlerinizi yapabilecek şekilde proxy ayarlarını yapmak. Araştırmalarıma göre şu an için tek çözüm yolu budur.

bridgechecker

 

Bunuda okumalısın !  Ücretsiz uzaktan erişim ve vpn
BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

En iyi ingilizce türkçe çeviri siteleri

Yapay zekanın internet üzerinde etkin bir şekilde kullanımı ile birlikte İngilizceden Türkçe ‘ye , Türkçe’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir